logo
Stilisto ir dizainerio paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose miestuose apima stiliaus konsultaciją, garderobo reviziją, asmeninį apsipirkimą, aprangos kapsulės atnaujinimą, drabužio sukūrimo ir pasiuvimo paslaugas, kurių prireikia kuriant išvaizdą.
banner
+370 648 94299 info@natalijastun.com

Apie eleganciją ir juodą spalvą

apie elegancija ir juoda spalva

Apie eleganciją ir juodą spalvą:

Kiekviena savo išvaizda besirūpinanti ir pinigų į kairę ir dešinę nešvaistanti moteris, norėdama turėti tikrai gražią ir ypatingoms progoms tinkančią aprangą, prieš įsigydama ją turėtų ne aklai pulti prie juodos spalvos rūbų, o atidžiai apsvarstyti, kokio aprangos modelio ji norėtų, kokios spalvos jai tinka, kokiomis progomis nusipirktas komplektas bus dėvimas ir su kokiais aksesuarais, avalyne bei kitais drabužiais bus derinamas.

Juoda spalva yra viena iš universaliausių, tačiau norint, kad šios spalvos drabužius dėvinti moteris atrodytų gražiai ir elegantiškai, neretai būtina atlikti daug įvairių papildomų darbų. Reikia tinkamai parinkti aksesuarus, padaryti specialų makiažą. Jei šie įvaizdžio kūrimo darbai neatliekami, vien tik juoda aprangos spalva daugelio moterų ne tik kad nepapuošia, bet kartais išvaizdą tiesiog sugadina.

Šios spalvos drabužiai be makiažo ir aksesuarų puošia tik tamsių bruožų moteris. Juoda spalva netinka moteriai, kurios veide matyti įvairių veido netobulumų – šios spalvos rūbai išryškina kapiliarus, raukšles, patamsėjusius paakius, pamėlusias lupas, akys išblėsta ir netenka blizgesio. Moteris atrodo pavargusi ir išblyškusi.

Kalbant apie juodos spalvos eleganciją, būtina atkreipti dėmesį į tai, kad elegancija tinka ne kiekvienai moteriai. Tai viena iš asmenybės saviraiškos formų. Kažkam ši forma puikiai tinka ir padeda save atskleisti, o kažkam labiau tinka save demonstruoti, pavyzdžiui, per ekstravagantiškumą ir eklektiškumą.

Dauguma moterų mano, kad juoda suknelė yra pati elegantiškiausia. Žinoma, klasikinio kirpimo suknelė-futliaras yra nuostabi savo paprastumu ir harmonija, kadangi švelniai pabrėžia figūros moteriškumą. Bet elegantiškas stilius neapsiriboja vien tik juodomis „Chanel“ tipo suknelėmis.

elegancija

Toms, kurios nesivadovauja stereotipais ir visiems įprastomis, tačiau nepagrįstomis nuostatomis, pateiksiu trumpas taisykles, kurių reikėtų laikytis kuriant elegantišką įvaizdį.

Pirma taisyklė – jokių rėkiančių spalvų, kičo ir perdėto kūno apnuoginimo, tačiau elegantiškas komplektas neturėtų būti nubodus ir monotoniškas. Šiuo metu kičą ir perdėtą apnuoginimą mėgsta mados besivaikančios rusaitės, o nuobodumas ir monotoniškumas vyrauja Lietuvos moterų kasdieniniame aprangos stiliuje.

Antra taisyklė – dėvint juodą arba bet kokios kitos neutralios spalvos drabužį būtina pasirūpinti tinkamais papuošalais ir aksesuarais, kurie galėtų būti komplekto akcentu. Elegantišką komplektą puikiai papildys kontrastingų spalvų papuošalai, šilkinės skarelės, pirštinės. Avalynę ir rankines reikia rinktis itin atidžiai. Šie daiktai turi būti kokybiški ir paprasto dizaino. Blizgančios detalės, kristalai ar gėlės gali sugadinti visą išvaizdą.

Trečia taisyklė – aprangos spalvas reikia parinkti individualiai. Mokslininkai ištyrė ir įrodė, kad spalvos gali daryti vizualinę ir psichologinę įtaką mūsų išvaizdai, jos gali pasendinti arba pajauninti. Šviesiaplaukėms moterims rekomenduotina rinktis prislopintas ir šviesesnes spalvas, o tamsiaplaukėms – tamsesnes.

Taigi kalbos, kad kiekviena moteris tiesiog privalo turėti nors vieną mažą juodą suknelę, yra mitas. Kiekvienos moters garderobe privalo būti suknelė, tačiau jos spalvą ir modelį kiekviena turėtų pasirinkti individualiai.

Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė

Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato

Natalija Stunžėnienė

yra šio blog’o (tinklaraščio) kūrėja, profesionali moterų aprangos stilistė, moteriškų drabužių modeliavimo ekspertė, drabužių konstravimo praktikė, sukūrusi savo unikalią konstravimo metodiką, tobulai įvaldžiusi kokybiško drabužių siuvimo ir taisymo procesus.

Komentarų nėra
Palikti komentarą: