logo
Stilisto ir dizainerio paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose miestuose apima stiliaus konsultaciją, garderobo reviziją, asmeninį apsipirkimą, aprangos kapsulės atnaujinimą, drabužio sukūrimo ir pasiuvimo paslaugas, kurių prireikia kuriant išvaizdą.
banner
+370 648 94299 info@natalijastun.com

Stilingas VYRAS. Koks jis?

Stilingas vyras šiandien

Kasmet ar net kiekvieną sezoną vyriška mada daugiau ar mažiau keičiasi. Dizaineriai nuolat siūlo naujovių, su kuriomis ant podiumų pateikia ir naudojimosi instrukcijas. Mokytis rengtis galima visą gyvenimą, tobulinti savo stilių reikia nuolat. Laimė, vyriški drabužiai konservatyvesni ir, lyginant su moteriškais, ilgiau išlieka madingi. Tai – vyriškos mados pranašumas. Norint gerai atrodyti dažnai užtenka žinoti keletą paprastų taisyklių, kurios leidžia vyrui atrodyti stilingai. Štai keletas patarimų, kaip tinkamai rengtis vyrui.

 • Tinkamas dydis – pati svarbiausia ir būtiniausia gebėjimo apsirengti sąlyga.
 • Raudonai apsirengusios moterys traukia vyrų dėmesį, o dailiosios lyties atstovių dėmesį traukia mėlynai vilkintys vyrai.

 • Vilkint kostiumą marškiniai turi būti šviesesni už švarką. Tai idealus būdas vizualiai atrodyti liekniau. Taip pat šį efektą sukuria švarkai, užsegami viena ar dviem sagomis. Vyras atrodys aukštesnis, jeigu kurs vienspalvius derinius ir nevilkės itin plačių drabužių. O lengvai kabantis ant kaklo šalikas – puikus būdas nukreipti dėmesį nuo pilvo į veidą. Šis efektas suteiks figūrai dailumo.

 • Vyrui nebūtina turėti daug kostiumų, užtenka apriboti bazinį garderobą tamsiai mėlynu, pilku (dažniems atvejams) ir juodu (retiems oficialiems renginiams).
 • Drabužių komplektuose kurti spalvinius akcentus. Šalikas, kaklaraištis ir nosinaitė švarko kišenėje – tai idealūs aksesuarai, kurie užbaigs komplektą ir pabrėš individualumą.
 • Kuo tamsesnė vyro odos spalva, tuo ryškesnius ir šiltesnius atspalvius galima rinktis.

 • Įsigyti ilgas kojines, kad sėdint nesimatytų nuogų kojų. Pagal paskutines mados tendencijas, kojinės gali būti ryškios, raštuotos, spalvingos.
 • Metalo atspalvio drabužius stengtis derinti prie laikrodžio, sąsagų, sagties ir t. t. spalvos. Jeigu moterims kombinuoti skirtingus metalo atspalvius sekasi puikiai, tai vyrams rekomenduojama neeksperimentuoti ir į komplektą įtraukti tik vieną metalo spalvą.
 • Atraitotos kelnės ir aulinukai – puikus derinys.
 • Vilkint sportinius marškinius nerekomenduojama atsegti daugiau nei 2–3 sagų.
 • Neavėti odinės avalynės 2 d. iš eilės – tarnaus ilgiau.
 • Džinsai ir džinsiniai marškiniai dera tik tuomet, jeigu pastarieji 2–3 tonais šviesesni.
 • Dauguma vyrų žino, kad švarko apatinę sagą reikia palikti atsegtą, tačiau nežino, kad ši taisyklė galioja ir kardiganams.

 • Nesvarbu, kokio stiliaus komplektas – formalus, puošnus kasdienis arba tiesiog kasdienis – švarko rankovės turi siekti riešų kauliukų vidurius, o marškiniai matytis 1,5–2 centimetrus.
 • Derinti drabužių spalvas pagal šviesį. Šviesiai pilkas kostiumas harmoningai atrodo su šviesiu kaklaraiščiu. Tamsus kostiumas – su intensyvesniu ir ryškesniu.
 • Tamsiai rudos spalvos brogai ir ryškiai mėlynos kelnės – klasikinis, laiko patikrintas derinys.
 • Drabužių deriniai iš baltos ir pastelinių spalvų sukuria vizualiai brangius spalvinius derinius.

 • Derinti kaklaraiščio plotį prie švarko atlapų.
 • Išeiti kuo dažniau iš komforto zonos – išbandyti neįprasto stiliaus daiktus. Ieškoti naujų aprangos galimybių.

Taip atrodo stilingo vyro spinta!

Namo statyba prasideda nuo pamatų. Kuriant stilių taip pat reikia pradėti nuo bazės – drabužio rinkinio, kuris lengvai derės prie kitų ir visiems gyvenimo atvejams leis sukurti daugybę komplektų. Kitaip tariant, vyro užduotis – garderobe turėti funkcionalų, lengvai derinamą ir pakeičiamą drabužių rinkinį. Minimumas daiktų – maksimumas komplektų. Šio tikslo siekimas suteiks galimybę sutaupyti pinigų ir laiko.

Daugiafunkcis garderobas – tai drabužių rinkinys, iš kurio galima sukurti kuo daugiau komplektų. Pavyzdžiui, žydri marškiniai, tinkantys prie keturių porų kelnių iš šešių, yra universalūs. Žali marškiniai, prie kurių galima priderinti tik vienas kelnes, ne funkcionalus gaminys. Puikiai derantis pilkas kostiumas su aštuoneriais marškiniais iš dešimties yra kur kas naudingesnis nei tamsiai raudonas, kuris dera tik su vienais marškiniais

Aksesuarų metamorfozės

Klasikos ir laisvalaikio stiliaus mėgėjams puikiausi pasirinkimai – skrybėlė, nosinaitė švarko kišenėje, kaklaraištis, laikrodis, diržas, šalikas, sąsagos ir t. t. Kad visada atrodytų puikiai, vyrams užtenka tiesiog prisiminti keletą patarimų ir išmokti derinti aksesuarus.

1. Kaklaraiščio ilgis turi būti iki sagties diržo viršutinio krašto.

2. Nosinaitė švarko kišenėje suteikia įvaizdžiui individualumo. Jos spalvą reikia derinti su kaklaraiščio arba marškinių spalva.

3. Diržas turi derėti prie avalynės. Juodi batai, rudas diržas ir oranžinė rankinė – prastas derinys. Jeigu neplanuojama garderobui skirti atskiro kambario ir nesvajojama tapti stiliaus dievaičiu, derėtų rinktis vienspalvius bazinius aksesuarus. Pavyzdžiui, prie juodų batų galima derinti kitokios medžiagos pilką arba juodą diržą.

4. Svarbiausias vyriškas aksesuaras – laikrodis. Perkant jį nevalia taupyti, nes kokybiškas laikrodis apie savo šeimininką pasako kur kas daugiau negu žodžiai. Rekomenduojamas klasikinis laikrodis su apvaliu ciferblatu ir odiniu dirželiu. Tai nestandartinė klasika, tinkama visais atvejais.

Į išvaizdą verta investuoti

Į savo garderobą vertėtų žiūrėti kaip į investiciją, kuri ateityje atneš dividendų. Tai pasitikėjimas

savimi, savo estetinio įsivaizdavimo atitikimas ir tas poveikis, kuris gali paveikti aplinkinius, turint tinkamai suformuotą vyrišką garderobą.

Kalbant apie garderobą kaip investiciją, bazinius drabužius ir avalynę patariama įsigyti kokybiškus. Kokybiški marškiniai, kostiumas, avalynė – ne tik patogu, komfortiška ir efektinga, bet ir naudinga, nes neteks švaistyti pinigų ir tarnaus ilgai.

Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė

Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato

Natalija Stunžėnienė

yra šio blog’o (tinklaraščio) kūrėja, profesionali moterų aprangos stilistė, moteriškų drabužių modeliavimo ekspertė, drabužių konstravimo praktikė, sukūrusi savo unikalią konstravimo metodiką, tobulai įvaldžiusi kokybiško drabužių siuvimo ir taisymo procesus.

Komentarų nėra
Palikti komentarą: