logo
Stilisto ir dizainerio paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose miestuose apima stiliaus konsultaciją, garderobo reviziją, asmeninį apsipirkimą, aprangos kapsulės atnaujinimą, drabužio sukūrimo ir pasiuvimo paslaugas, kurių prireikia kuriant išvaizdą.
banner
+370 648 94299 info@natalijastun.com

Kaip vaikui išrinkti kokybišką ir patogią avalynę

Kaip vaikui išrinkti kokybišką ir patogią avalynę? Į ką kreipti dėmesį?

Vaikai nejaučia skausmo avėdami mažą avalynę dėl to, kad jų pėdose yra užtektinai riebalinio audinio. Juk augančioms kojytėms labai svarbu tinkamai parinkti avalynę. Neteisingai suformuotos pėdos – ne tik kosmetinis defektas. Ateityje tai gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Juk netaisyklinga laikysena, skoliozė, yra dažna pasekmė netaisyklingos eisenos ir plokščiapėdystės.

Vaiko kojytes gali deformuoti nepatogios pakulnės, netinkami kulnai, medžiagos ir kitos įvairios klaidos.

Parinkti tinkamą dydį – nelengva užduotis, nes vaikų kojytės labai greitai auga. Nupirkta „dydis į dydį“ avalynė greitai taps maža, todėl bus spaudžiami pirščiukai. Labai didelė avalynė taip pat ne išeitis – kojytės slys, vaikui bus sunku, nepatogu, padidės traumų galimybė. Vaikų sąnarių mazgai labai silpni, todėl jei kojos nefiksuojamos, krisdami jie gali pasitempti arba išsinarinti sąnarius. Svarbu atsiminti taisyklę – vasariniai batai turi būti apie 1,5 cm didesni už kojų dydį.

Padai turi būti lankstūs, neslidūs ir gofruoti. Pėdų amortizacija priklauso būtent nuo avalynės padų. Jeigu jų neįmanoma sulenkti, normalus perėjimas nuo pėdų iki pirštų neįmanomas. Rankomis reikia bandyti sulenkti padus – tai turi pavykti padaryti. Jeigu padai nelankstūs, batų nosytės turi būti užlenktos į viršų. Tada nors padai neatkartos pėdų judesių, tačiau perėjimas nuo pėdų iki pirštų bus galimas.

Kulnai iš nugaros pusės turi būti aukštesni 1–1,5 cm.

Avalynė turi būti pagaminta iš orui laidžios medžiagos. Tai svarbu, nes vegetacinės nervų sistemos reguliacija dar nesusiformavo, termoreguliacijos centrai taip pat, todėl kojos dažnai prakaituoja. Juk vaikščioti šlapiomis kojytėmis ne tik nemalonu, bet ir pavojinga sveikatai. Taip pat svarbus medžiagos plastiškumas ir elastingumas. Tai suteikia komforto jausmą, pagerina oro cirkuliaciją ir išgarina drėgmę.

Padai turi būti su supinatoriais, nes jie formuoja teisingą pėdų linkį.

supinatoriai

Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė

Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato

 

600px200-2cm

Natalija Stunžėnienė

yra šio blog’o (tinklaraščio) kūrėja, profesionali moterų aprangos stilistė, moteriškų drabužių modeliavimo ekspertė, drabužių konstravimo praktikė, sukūrusi savo unikalią konstravimo metodiką, tobulai įvaldžiusi kokybiško drabužių siuvimo ir taisymo procesus.

Komentarų nėra
Palikti komentarą: