Kaip pasirinkti tinkamą makiažo pagrindą
Kaip pasirinkti tinkamą makiažo pagrindą:
Pasak prancūzų makiažo meistro Tomo Pecheux, makiažo pagrindas privalo būti nematomas. Aplinkinių dėmesį turėtų atkreipti ne makiažo pagrindas, o kitas veido akcentas, pavyzdžiui, lūpos. Keturi žingsniai, kurie yra patys svarbiausi sėkmingam veido odos padengimui makiažo pagrindu:
1. Odos analizė:
Odos atspalvio analizė
Jeigu oda strazdanota – bandykite žiūrėti į tarpelius tarp strazdanų. Jeigu skruostai yra paraudę, tai dar nereiškia, kad odos spalva yra rausva. Trumpalaikį raudonį gali sukelti padidėjęs kraujospūdis, aštrus, karštas maistas, alkoholis, o ilgalaikį – kuperozė (išsiplėtę kapiliarai). Tokiu atveju odos spalvą galima nustatyti pažvelgus į kaktą, žandikaulio kampų zoną arba į zoną virš lūpos.
Odos tipo analizė
Labai svarbu nusistatyti, kokio tipo yra Jūsų oda: normali, sausa ar riebi. Nuvalykite makiažą vandeniu. Riebios odos bruožai: poros didelės, oda stora (suėmus ją į raukšlę), gelsva, skiriasi riebalinis sekretas (oda dažnai/visada blizga). Sausa oda: porų nesimato, oda neblizga, plona suėmus į raukšlę, dažnai tempia, šerpetoja. Normali oda: poros vidutinės arba smulkios, vidutinio storio, rausvo atspalvio, kartais gali būti riebi T – zonoje. Mišri oda turi riebios ir sausos arba normalios odos bruožų (pvz.: skruostai sausi, šerpetoja o T – zona labai riebi, kemšasi poros, atsiranda spuogai)
2. Makiažo pagrindo pasirinkimas
Lengviausia jį išsirinkti bet kurioje specializuotoje kosmetikos parduotuvėje. Tokiu atveju Jūs galite tai padaryti pati arba su konsultantės pagalba. Renkantis makiažo pagrindą svarbūs žingsniai:
Makiažo pagrindo spalva
Skirtingų rasių žmonių veido spalva skirtinga – nuo smėlio gelsvos iki tamsiai rudos su mėlynu atspalviu. Tai priklauso nuo rasės, genų, gyvenimo būdo. Svarbiausia, kad pagrindo spalva atitiktų natūralią odos spalvą. Patartina įsigyti du makiažo pagrindus – vasarai ir žiemai. Vasarą oda įdega, truputėlį patamsėja, o žiemą, dėl saulės trūkumo oda atgauna savo natūralią spalvą, šiek tiek pabąla.
Makiažo pagrindo testavimas
Parduotuvėse kiekviena kosmetikos linija turi paruošusi testerius – kosmetikos pavyzdžius, kuriuos galima atidaryti ir bandyti ant savo odos renkantis kosmetiką. Makiažo pagrindo testavimas atliekamas šitaip: iš testerio pakuotės užlašinamas lašelis makiažo pagrindo ant plaštakos išorinės pusės, zonoje tarp nykščio ir smiliaus. Kita ranka pagrindas paskirstomas ant žandikaulio kampo link kaklo arba ant smakro. Patartina užtepti kelias skirtingų atspalvių makiažo pagrindo juosteles. Būtinai reikia palaukti kelias minutes, kad odos riebalai sureaguotų su pagrindu. Jiems sureagavus, pagrindo spalva gali pakisti (patamsėti). Tinkamas makiažo pagrindas yra tas, kuris susilieja su kaklo oda ar yra labai artimas kaklo atspalviui.
Rausvą veido odą turinčios moterys turėtų rinktis rausvo atspalvio pagrindą, tačiau reikia atkreipti dėmesį, ar ir kaklo, ir kūno spalva yra rausva. Tai pasitaiko rečiau. Dažnai kaklas būna gelsvo atspalvio. Tokiu atveju reikėtų naudoti gelsvą pagrindą, kad rausvas veidas netaptų dar rausvesnis ir nesiskirtų nuo kūno.
Pastaba: niekada nekovokite su gelsva odos spalva naudodamos rausvą pagrindą. Veidui raudonio suteikti reikia ne pagrindu, bet skaistalais. Tuo tarpu rausvą odą galima šiek tiek pakoreguoti gelsvu pagrindu, nes jis odai suteiks skaistumo ir sumažins raudonį.
Makiažo pagrindo tekstūra
Makiažo pagrindas gaminamas kelių skirtingų pavidalų: skystas pagrindas, kremas, kremas – pudra, putos, toninis drėkiklis.
Kreminis pagrindas yra tirštos konsistencijos. Jį galima tepti drėgna kempinėle ir naudoti kaip maskuojamą priemonę.
Putų pavidalo pagrindas yra lengvas, nesubėga, neapsunkina odos, suvienodina odos spalvą.
Toninis drėkiklis suvienodina odos spalvą ir gerai sudrėkina.
Kremas- pudra yra kintanti priemonė. Pakuotėje yra kreminės tekstūros, tepant ant odos – džiūsta.
Sausai odai
Sausai odai skirtas makiažo pagrindas turi būti drėkinantis. Labiausiai tinka toninis drėkiklis, skystas pagrindas ir putos.
Riebiai odai
Riebios odos makiažo pagrindas sudėtyje negali turėti riebalų, nes jie tik dar labiau užkimštų poras, skatintų spuogų atsiradimą, odos blizgėjimą. Geriausia naudoti vandens pagrindu pagamintą pagrindą. Jis yra lengvesnis, skystesnis. Tinka putos, skystas pagrindas.
Normaliai odai
Normaliai odai galima naudoti nuo labai skystos tekstūros pagrindų iki tirštų kremų.
Spuoguotai odai
Spuoguotai odai patartina naudoti antiseptinį makiažo pagrindą, kurio tekstūra būtų lengva, nekemšanti porų, su priešuždegiminėmis, gydančiomis medžiagomis. Jo sudėtyje neturėtų būti ir medžiagų, galinčių sukelti alergiją.
Brandžiai odai
Brandžiai odai galima naudoti putų pavidalo pagrindą.
3. Veido odos paruošimas
Nuplaukite veidą prausikliu, nušveiskite šveitikliu. Taip pašalinsite ant odos susikaupusias dulkes, bakterijas, riebalus, prakaitą. Tonizuokite odą toniku ir sudrėkinkite odą kremu. Leiskite įsigerti.
4. Pagrindo padengimas
Prieš pradedant dengti pagrindą, reikėtų išsirinkti tinkamiausią priemonę pagrindui paskirstyti ant odos.
Pagrindo dengimo priemonės:
- Pirštų pagalvėlės. Makiažo pagrindą galima paskirstyti lengvai tapšnojant pirštais, tačiau dažnai priemonė pasiskirsto netolygiai, nes pirštas perneša arba per daug arba per mažai pudros, ant odos lieka pirštų antspaudų žymės, brūkšneliai.
- Silikoninės kempinėlės. Formos: trikampio, rombo, apvalios. Spalvos: dažniausiai balta, oranžinė, rausva. Kempinėlės yra minkštos, porėtos, primena odos tekstūrą, todėl nedirgina odos. Šiomis kempinėlėmis pagrindą paskirstyti labai lengva, juo užpildomos net smulkiausios raukšlės ir sunkiai prieinamos vietos (vidiniai ir išoriniai akies vokai, nosies kampai). Kempinėlės linkusios sugerti dalį pagrindo, todėl patartina prieš naudojant sudrėkinti vandeniu.
- Makiažo šepetėlis. Dažnai makiažo specialistai naudoja specialų šepetėlį pagrindui tepti. Jų yra įvairių rūšių. Vienas jų – su ilgesniais ir trumpesniais plaukeliais. Neigiamas šepetėlio bruožas – sunkiai, netolygiai paskirsto riebesnės konsistencijos pagrindą.
Pasistenkite susirasti pakankamai gerai apšviestą vietą (pvz.: prieš langą), įsitaisykite patogiai. Užsilašinkite pagrindo ant savo paletės (galite naudoti zoną, tarp pirmo ir antro rankos pirštų išorinėje plaštakos pusėje). Pagrindą tepkite nuo veido viršaus į apačią ir nuo centro į šonus. Taip bus išvengta priemonės sutekėjimo į raukšleles. Padenkite kaklą: pakelkite smakrą į viršų ir tepkite nuo jo žemyn.
Kiekvienos moters grožis slypi jos viduje, tačiau tinkamai pasirinktos ir panaudotos makiažo priemonės padės Jums dar labiau atsiskleisti.
Straipsnį parengė vizažistė Kristina Raulinaitytė
kosmetologijos kursai Vilniuje
Labai geras ir informatyvus straipsnis apie makiažą. Labai aiškiai paaiškinta ir apie pagrindą ir padengimą.
Anonimas
labai aciu
Silvija
Kadangi pas mane spuogai ant veido nuolat, tai aš ir naudoju antiseptinį makiažo pagrindą. Man labai tinka ir patinka atliekant makiažą.