logo
Stilisto ir dizainerio paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose miestuose apima stiliaus konsultaciją, garderobo reviziją, asmeninį apsipirkimą, aprangos kapsulės atnaujinimą, drabužio sukūrimo ir pasiuvimo paslaugas, kurių prireikia kuriant išvaizdą.
banner
+370 648 94299 info@natalijastun.com

Bohemiškas stilius

Bohemiškas stilius išpopuliarėjo 2000 metais, kai modelis Kate Moss lakoniškus apdarus iškeitė į komfortiškus patogius ir natūralius drabužius. Ją, kaip grožio etaloną, ėmė kopijuoti gerbėjos. Stilius išplito Didžiojoje Britanijoje ir JAV.

kate_moss-bohemiškas-stiliusTačiau bohemiško stiliaus pavadinimas atsirado žymiai anksčiau, kai istoriniame regione Bohemijoje (dabartinėje Čekijoje), apsigyveno nepriklausoma čigonų tauta, stebinant savo nerūpestingu gyvenimu, šokiais, dainomis ir apranga. Jie vadinti bohemiečiais. Vėliau taip pat pradėti vadinti meno atstovai, kurie nepripažino socialinės aplinkos taisyklų ir sąlygų, vertino nepriklausomybę ir gyveno nerūpestingai. Jie perėmė ne tik čigonų gyvenimo būdą, bet ir jų aprangos manierą, bylojančią apie laisvę ir harmoniją su gamta.

bohemiska_apranga

Dabar bohemiškas stilius jungia čigoniško, etninio, vintažinio, safario, natūralaus stilių elementus. Laisvamanės madų gerbėjos kombinuoja nėrinius su kailiu, kaubojiškus batus derina prie suknelių ir gėlėtų tunikų, brangius aprangos elementus su pigiais ir net gerokai patrintus ir suglamžytus drabužius papildo prabangiais aksesuarais.

bohemiskas_stilius

Glamūras, elegancija, lakoniškumas, maksimalus prigludimas – tai ne apie bohemišką stilių. Šiame dominuoja patogūs, natūralių spalvų drabužiai, neįpareigojantys, ir lengvai prižiūrimi. Batai ir rankinės –žemiškų spalvų, masyvūs ar/ir kaubojiški su kutais ar ornamentais. Svarbi bohemiško stiliaus dalis – papuošalai: pakabučiai, karoliai, segės, lankeliai, apyrankės, žiedai. Kuriant bohemišką įvaizdį beveik neįmanoma persistengti, todėl galima drąsiai komplektuoti įvairiausius papuošalus. bohemiški_drabužiai

Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė

Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato

 

 

Natalija Stunžėnienė

yra šio blog’o (tinklaraščio) kūrėja, profesionali moterų aprangos stilistė, moteriškų drabužių modeliavimo ekspertė, drabužių konstravimo praktikė, sukūrusi savo unikalią konstravimo metodiką, tobulai įvaldžiusi kokybiško drabužių siuvimo ir taisymo procesus.

Komentarų nėra
Palikti komentarą: