logo
Stilisto ir dizainerio paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose miestuose apima stiliaus konsultaciją, garderobo reviziją, asmeninį apsipirkimą, aprangos kapsulės atnaujinimą, drabužio sukūrimo ir pasiuvimo paslaugas, kurių prireikia kuriant išvaizdą.
banner
+370 648 94299 info@natalijastun.com

Aprangos išpardavimas: ką pirkti ir ko nepirkti

Aprangos išpardavimas: ką pirkti ir ko nepirkti

Aprangos išpardavimas: ką pirkti ir ko nepirkti

Patinkantis drabužis + nelabai patinkantis = nuostabus komplektas

Net jeigu nesekate mados ir labai tvarkingai dėvite drabužius, vis tiek ateina laikas aprangos parduotuvėse pasiieškoti naujo apdaro. Drabužiai susidėvi, susivelia, plyšta, mes priaugame ar numetame svorio, o vaikai auga tarsi ant mielių.
Turime jums keletą patarimų, kaip pasinaudoti sezono išpardavimu ir nusipirkti tai, ko labiausiai reikia, su minimaliomis išlaidomis.

Mokykitės atskirti kokybę
Ne visada kokybiški drabužiai yra brangūs, jų galima atrasti ir pigaus segmento parduotuvėse, tačiau ten turite būti atidesni. Patartina vadovautis anglų posakiu: „Nesu tiek turtingas, kad pirkčiau pigius daiktus.“ Prisiminkite tai, kai norėsite nusipirkti džinsus už neįtikėtinai viliojančią kainą. Gali atsitikti taip, kad po dviejų mėnesių jie suplyš, ir vėl teks gaišti laiką naujų paieškoms. Pirkdami žemos kokybės pigią aprangą, sau darote meškos paslaugą.

drabuziu kokybe
Prieš apsipirkimą revizuokite garderobą
Pirmiausia iš savo garderobo atrinkite daiktus, kurių per pastaruosius 1–2 metus nedėvėjote, taip pat – aprangą su defektais, sudėvėtą ir senamadišką. Nebūtina ją išmesti, pakanka skirti tam atskirą vietą. Taip pat suskirstykite aprangą pagal sezoniškumą: vasariški marškinėliai, sunkelės, šortai, aksesuarai ir kita tegul laukia vasaros.
Visą aprangą galima padalyti į du tipus: bazinę ir papildomą. Bazinė apranga dažniausiai yra monochrominė, paprasto kirpimo ir lengvai komponuojama tarpusavy bei su papildoma apranga. Papildomai aprangai būdingas spalvingumas, raštai, sudėtingas kirpimas. Ji retai komplektuojama tarpusavyje, o derinama su baziniais drabužiais. Harmoningo garderobo papildomų ir bazinių drabužių santykis turėtų būti 70:30. Toks turimo garderobo surūšiavimas padės suprasti, kokius drabužius dėvite dažniau ir ko trūksta.
Po to būtina susidaryti pirkinių sąrašą ir vadovautis juo apsiperkant. Pastebėjote, kad turite gražų raštuotą sijoną, tačiau neturite prie jo tinkančių palaidinių arba turite nepakankamai? Pažymėkite tai savo sąraše.

garderobo revizija
Mąstykite „komplektais“, bet ne „drabužiais“

Parduotuvėje koncentruokitės į komplektų sukūrimą, bet ne į gero drabužio suradimą. Drabužis gali būti gražus, jums tinkantis, tačiau derindama jį su netinkamais drabužiais galite atrodyti klaikiai. Stenkitės atrastus ir patinkančius drabužius derinti su savo turimais arba prekės ženklo pasiūlytais drabužiais. Eidamos į matavimosi kabiną, prisirinkite daug drabužių. Ant pakabos nelabai patinkantis drabužis, apsivilkus ir suderinus su tinkamu aprangos elementu, gali puikiai tikti.
Naudokitės komplektavimo formule: patinkantis drabužis + nelabai patinkantis = nuostabus komplektas.

Ką pirkti, taupant biudžetą
Per išpardavimą geriausia pirkti aprangą, būsiančią madingą ir kitą sezoną. Jeigu šioje srityje neturite pakankamai įgūdžių, nesinaudojate aprangos stilisto paslaugomis, vadovaukitės klasikinėmis taisyklėmis ir per išpardavimą pirkite: 1) bazinę aprangą; 2) aksesuarus; 3) džinsinius drabužius; 4) aukštos kokybės vilnonius ir trikotažinius drabužius; 5) aukštos kokybės avalynę ir rankines. Labiausiai paplitusios klaidos, perkant per išpardavimą.

1. Supermadingi drabužiai – ne naudinga investicija
Madingi ir į akis krintantys drabužiai identifikuoja sezoną, jie aiškiai parodo savo „gimimo“ ir „žydėjimo“ laiką. Trumpalaikės tendencijos tyčia keičiamos kas sezoną, kad viso pasaulio puošeivos galėtų nuolat atnaujinti savo garderobą. Po kelerių metų šie drabužiai bus per daug atpažįstami ir aplinkiniams gali sukurti neigiamą įspūdį, „pranešti“ apie jūsų prastą skonį. Jeigu norite atrodyti madingai, madingą aprangą pirkite sezono pradžioje, taip galėsite ją nešioti pusmečiui ilgiau.

2. Venkite vienodų drabužių
Plačiai paplitusi klaida – identiškų drabužių pirkimas. Nespėjusios atsikratyti vieno drabužio, vėl perkame analogišką. Garderobe atsiranda daug vienodų drabužių, ir kasdien atrodome vienodai. Reikia išmokti kurti garderobą, susidedantį iš tarpusavyje derančių skirtingų kirpimų, spalvų drabužių.

3. Drabužiai turi jums tikti
Nuolaidos turi magišką galią, sužadinančią godumą, skatinančią nevaldomai pirkti: skubotai prisiperkame drabužių, juos vėliau atiduodame vaikams, draugams ir tėvams. Kad neprisipirktumėte pigių, bet nereikalingų drabužių, o apsipirkimą paverstumėte racionaliu, užduokite sau klausimų: „Ar aš nešiosiu tai?“, „Ar man tinka ši spalva?“, „Ar tai tiks prie mano turimo drabužio ar aksesuaro?“, „Ar atitiks darbo aprangos kodą?“ Jei ne – be gailesčio palikite šį daiktą.
Vadovaudamosi minėtomis taisyklėmis, susikursite funkcionalų garderobą, visada turėsite ką apsirengti ir sutaupysite šeimos biudžeto lėšų.

Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė

Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato

Natalija Stunžėnienė

yra šio blog’o (tinklaraščio) kūrėja, profesionali moterų aprangos stilistė, moteriškų drabužių modeliavimo ekspertė, drabužių konstravimo praktikė, sukūrusi savo unikalią konstravimo metodiką, tobulai įvaldžiusi kokybiško drabužių siuvimo ir taisymo procesus.

Komentarų nėra
Palikti komentarą: