logo
Stilisto ir dizainerio paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose miestuose apima stiliaus konsultaciją, garderobo reviziją, asmeninį apsipirkimą, aprangos kapsulės atnaujinimą, drabužio sukūrimo ir pasiuvimo paslaugas, kurių prireikia kuriant išvaizdą.
banner
+370 648 94299 info@natalijastun.com

Spalvos aprangoje

Spalvos aprangoje

Spalvos aprangoje:

Spalva – galinga išraiškos priemonė, kaip ir muzika, ji gali suteikti jausmui ir minčiai tam tikrą kryptį.

Spalvos emocinis poveikis žmogui, tai sudėtingas procesas. Tūkstantmečių bėgyje, žmogaus psichikoje susiformavo įvairių spalvų ryšio su realiais gyvenimiškais reiškiniais ir procesais asociacijos. Įvairios spalvos buvo ir yra gyvenimo, ir mirties simboliai, jomis reiškiamas džiaugsmas ir liūdesys.

Kuriant kostiumą, užsiduodamas koloritas: veido, akių, plaukų spalvos. Veido spalva ypatingai turtinga atspalviais, ji turi apspręsti kostiumo spalvinę gamą. Komplektų spalvines gamas, profesionalai kuria naudojant spalvinį ratą. Kokiu būdu kuriamos spalvinės kombinacijos aprašysiu žemiau.

Skiriamos trys spalvų grupės pagal derinius:

  • giminingos,
  • giminingos – kontrastingos,
  • kontrastingos.

Giminingų spalvų deriniai

Giminingos spalvos išsidėsto viename spalvų rato ketvirtyje ir turi savo sudėtyje nors vieną bendrą, pagrindinę spalvą. Egzistuoja 4 grupės giminingų spalvų – geltonai raudonos, raudonai mėlynos, mėlynai žalios ir žaliai geltonos. Giminingų spalvų deriniai sukuriami naudojant bet kurias spalvas, esančias viename spalvų rato ketvirtyje.

spalvos

spalvos

Giminingų spalvų deriniai neaktyvūs, ramūs, minkšti, ypač jei spalvos silpnai prisotintos ir suartintos pagal šviesumą. Kartais, tam kad suaktyvinti giminingas spalvas prie jų priderinamą trečią – taip, kad spalviniame rate linijos, jungiančios šias 3 spalvas, sudarytų lygiašonį trikampį.

 

aksesuarai vasarai

Giminingų – kontrastingų spalvų deriniai

gražus derinysGiminingos – kontrastingos spalvos yra dviejuose gretimuose spalvų rato ketvirčiuose ir turi vieną bendrą pagrindinę spalvą, dvi kitos – tarpusavyje papildančios pagrindinę spalvą. Yra keturios giminingų – kontrastingų spalvų grupės: geltonai raudonos ir raudonai mėlynos, raudonai mėlynos ir mėlynai žalios, mėlynai žalios ir žaliai geltonos, žaliai geltonos ir geltonai raudonos. Giminingų – kontrastingų spalvų deriniai sukuriami naudojant spalvas kurios išdėstytos pagal horizontalę ir vertikalę spalvinio rato gretimuose ketvirčiuose.

Giminingų – kontrastingų spalvų harmonija palyginus su giminingomis – aktyvesnė, emocionalesnė. Prie dviejų harmoningų giminingų – kontrastingų spalvų galima pridėti trečią pagrindinę.

drabužių spalvos

Kontrastingų spalvų deriniai

gražus derinys

Harmoningi kontrastingų spalvų deriniai išdėstyti spalvų rato skersmenų kraštuose. Harmoningų kontrastingų spalvų derinys ypač aktyvus.

kontrastingos spalvos

 

Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė

Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato

Natalija Stunžėnienė

yra šio blog’o (tinklaraščio) kūrėja, profesionali moterų aprangos stilistė, moteriškų drabužių modeliavimo ekspertė, drabužių konstravimo praktikė, sukūrusi savo unikalią konstravimo metodiką, tobulai įvaldžiusi kokybiško drabužių siuvimo ir taisymo procesus.

Komentarų nėra
Palikti komentarą: