logo
Stilisto ir dizainerio paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose miestuose apima stiliaus konsultaciją, garderobo reviziją, asmeninį apsipirkimą, aprangos kapsulės atnaujinimą, drabužio sukūrimo ir pasiuvimo paslaugas, kurių prireikia kuriant išvaizdą.
banner
+370 648 94299 info@natalijastun.com

Pokalbis apie papuošalus

Pokalbis apie papuošalus:

Pokalbis apie papuošalus:

„Iki smulkmenų suderinti papuošalų komplektai atrodo monotoniškai ir neįdomiai”.

Kokių papuošalų reikėtų turėti visoms moterims? Papuošalai turėtų moteriai tikti, būti spalvingi,įdomūs ir pabrėžti jos grožį. Svarbu, kad dailiosioslyties atstovė puoštųsi ir jaustųsi moteriška.Kartais naudinga, kad papuošalai, sijonas,suknelė, pėdkelnės arba aukštakulniai varžytųmoters judesius. Tuomet ji vaikšto elegantiškai,mažesniais žingsneliais, ranka vis taiso ir žaidžiasu savo papuošalais. Vyrui matant tokią dailiosioslyties atstovę kyla noras ja rūpintis, padėti atidaryti duris, įsėsti į automobilį, apsaugoti nuo lietaus paduodant savo drabužį ir t. t.

papuosalai

Į ką daugiausia vertėtų investuoti? Pavasarį ir vasarą šiltus paltus keičia lengvi švarkeliai arba striukės. Kartais moterys neryši šalikų, kaklo ir iškirptės sritis palieka atviras. Šiltymečiu dailiosios lyties atstovės trokšta daugiau puoštis, nes praeiviai pastebi jų papuošalus ir drabužius. Į papuošalus reikia investuoti, tačiau jie nebūtinai turi būti pagaminti iš brangių metalų arba akmenų. Tai gali būti ir kokybiška bižuterija. Svarbu rasti asmeninį stilių pabrėžiančius papuošalus, kurie daug ką pasako apie jų savininkę.

Teigiama, kad vienu metu galima nešioti ne daugiau trijų papuošalų. Ar šiuolaikinės mados tendencijos leidžia nusižengti šiai taisyklei?

Šiuolaikinės tendencijos leidžia labai daug. Iki smulkmenų suderinti papuošalų komplektai atrodo monotoniškai ir neįdomiai. Tačiau tai nereiškia, kad jei mados tendencijos nevaržo žmogaus pasirinkimo, jis gali neatsižvelgti į savo figūrą, veido formą, komplekto stilistiką, gyvenimo būdą ir nešioti visas turimas puošmenas.

Ar daugiau puošmenų gali sugadinti dailiosios lyties atstovės įvaizdį?

Tai gali sugadinti ne tik moters įvaizdį, bet ir išryškinti figūros trūkumus. Dažnai dailiosios lyties atstovės turi per mažai papuošalų, todėl negali kurti skirtingų komplektų. Jos atsisako nešioti papuošalus dėl įvairių priežasčių: nežino, kokie tinka prie aprangos ir figūros, negeba jų derinti, nežino, kur įsigyti kokybiškas, drabužių negadinančias puošmenas. Nors lietuvės nori atrodyti įdomiai, vis dėlto yra konservatyvios ir labai praktiškos, todėl dažniau renkasi vos pastebimus brangių metalų papuošalus. Kartais derėtų leisti sau pasijusti tikra moterimi ir įsigyti kokį nors papuošalą. Reikia stengtis būti kūrybiškesnėmis, labiau pasitikėti savimi ir savo pasirinkimais.

Papuošalą reikėtų rinktis kaip įvaizdžio detalę ar kaip tik – neišsiskirti iš bendro įvaizdžio?

Tai priklauso nuo to, ką norima akcentuoti ir parodyti aplinkai: ar norima pabrėžti papuošalą, ar įspūdingą drabužį, o gal įdomų audinių ir spalvų derinį. Papuošalų pasirinkimas priklauso nuo įvaizdžio kūrimo tikslų.

Prie ko dera masyvios puošmenos?

Masyvūs papuošalai labiau tinka laisvalaikio stiliui. Juos patartina derinti su grubesnio audinio bei šiek tiek linkusiais glamžytis audiniais, pavyzdžiui, linu, medvilne, vilna, džinsais ir t. t. Derinant prie prabangių šilkinių drabužių rizikuojama sugadinti bendrą įvaizdį.

papuosalas dolce_gabbana

Kaip papuošalus reikėtų derinti pagal figūros tipą?

Kiekviena moteris, prieš pradėdama ieškoti papuošalų, pirmiausia turėtų išsiaiškinti, kurias kūno vietas nori pabrėžti, o kurias paslėpti. Reikia tik atidžiai save apžiūrėti veidrodyje. Verta atkreipti dėmesį, kuri kūno dalis turi daugiau trūkumų. Jeigu apatinė, figūrą galima pataisyti parenkant tinkamus auskarus arba kaklo papuošalą. Jei viršutinė, verta rinktis įvairius žiedus ir apyrankes. Šios puošmenos atkreips aplinkinių dėmesį, todėl moteris atrodys lieknesnė.

Ar kaklo, rankų, ausų puošmenas reikia derinti?

Papuošalus būtina derinti, tačiau jie jokiu būdu neturėtų būti vieno komplekto. Manoma, kad moteriai, kuri dėvi vieno komplekto papuošalus, trūksta kūrybingumo ir vaizduotės. Kartais būna išimčių, kai dizaineriai sukuria gana skirtingus papuošalus, kuriuos sujungia į vieną komplektą. Perkant puošmenas svarbiausia, kad jos būtų gana skirtingos, tačiau vienos spalvos arba stiliaus.

papuosalu_komplektai

 

Kaip nesuklysti renkantis kaklo grandinėles?

Jeigu kaklo grandinėlė arba vėrinys siauresnis negu 0,8 cm, rekomenduojama prie papuošalo parinkti pakabutį arba priderinti dar keletą grandinėlių, vėrinių. Paprasti kaklo papuošalai, tarkime, perlų karoliai arba aukso grandinėlė, moterį sendina. Tai klasikinis ir konservatyvus derinimo būdas. Tačiau jei dailiosios lyties atstovė trokšta atrodyti patikimai ir solidžiai, tuomet geriau rinktis klasikinius variantus.

Prie ko reikėtų derinti žėrinčius papuošalus? Ar juos galima nešioti dieną? Tokius papuošalus galima derinti prie vakarinės ir kasdienės aprangos. Prabangiai atrodantys papuošalai šiek tiek pagražina ne visada tvarkingai atrodančius laisvalaikio drabužius. Tuomet jie vizualiai tampa išvaizdesni, o komplektas – apgalvotas ir išskirtinis.

Kurias kūno vietas derėtų puošti labiausiai? Kiekvienai moteriai skirtingai. Labiausiai reikia puošti gražiausias kūno vietas, nes tuomet išryškins privalumus ir paslėps trūkumus.

Ar vyresnėms dailiosios lyties atstovėms tinka bižuterija? Kaip nesuklysti renkantis tokias puošmenas? Vyresnėms moterims geriau rinktis kokybišką bižuteriją. Neeilinis požiūris į aprangos pasirinkimą labai jaunina moterį. Tačiau nereikėtų visiškai ignoruoti tikrojo amžiaus. Nerekomenduojama kopijuoti jaunų moterų apsirengimo stiliaus ir bandyti jauninti save vilkint jaunatviškus drabužius. Patartina domėtis mados tendencijomis ir pritaikyti ką nors, kas labiausiai tiktų tokių moterų apsirengimo stiliui. Tai galėtų būti koks nors įdomus ir madingas papuošalas.

„Perkant puošmenas svarbiausia, kad jos būtų gana skirtingos, tačiau vienos spalvos arba stiliaus”.

Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė

Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato

Natalija Stunžėnienė

yra šio blog’o (tinklaraščio) kūrėja, profesionali moterų aprangos stilistė, moteriškų drabužių modeliavimo ekspertė, drabužių konstravimo praktikė, sukūrusi savo unikalią konstravimo metodiką, tobulai įvaldžiusi kokybiško drabužių siuvimo ir taisymo procesus.

4 Komentarai
 • Jurga
  Atsakyti
  2015-08-19

  Pasidalinkite, kur Jūs perkate kokybiškus papuošalus

 • Jurga
  Atsakyti
  2015-08-31

  iki 30- 40 Eur manau.

Palikti komentarą: