logo
Stilisto ir dizainerio paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose miestuose apima stiliaus konsultaciją, garderobo reviziją, asmeninį apsipirkimą, aprangos kapsulės atnaujinimą, drabužio sukūrimo ir pasiuvimo paslaugas, kurių prireikia kuriant išvaizdą.
banner
+370 648 94299 info@natalijastun.com

Kaip parinkti audinį ir nustatyti jo kokybę

Kaip parinkti audinį ir nustatyti jo kokybę

Kaip parinkti audinį ir nustatyti jo kokybę:

Bet kokio stiliaus drabužiams svarbi audinio kokybė, tačiau klasikinio, prabangaus stiliaus aprangai nepriekaištingas audinys – vienas iš svarbiausių kriterijų. Jei  drabužis pagamintas iš nekokybiškos medžiagos, jis atrodys prastai, nepaisant koks jo kirpimas, madingumas ir pasiuvimo kokybė. Šiandien papasakosiu, kaip parinkti audinį ir nustatyti jo kokybę.

Renkantis audinį reikėtų žinoti, kad audinių gamyboje naudojami trijų rūšių pluoštai:

  1. natūralūs (dažniausiai medvilnė, įvairių gyvūnų vilna, linas, šilkas);
  2. dirbtiniai (dažniausiai viskozė, acetatas);
  3. sintetiniai (dažniausiai akrilanas, poliesteris, poliamidas, elastanas).

Natūralūs pluoštai gaunami apdorojus natūralias žaliavas, nekeičiant jų natūralių savybių. Dirbtiniai pluoštai išgaunami perdirbus įvairių rūšių medieną. Sintetiniai pluoštai gaunami dirbtiniu būdu jungiant įvairius cheminius elementus.

Daugiausia gerų savybių turi natūralūs pluoštai. Svarbiausias natūralių pluoštų pranašumas – puikios higieninės savybės. Visi natūralūs pluoštai leidžia kūnui kvėpuoti. Medvilnė, linas ir šilkas gerai sugeria kūno drėgmę. Be to paminėtina šilko savybė esant šaltam orui šildyti, o esant karščiams vėsinti kūną. Vilna puikiai šildo kūną, yra atspari nusidėvėjimui, sunkiai praleidžia išorinę drėgmę.

Siekiant sumažinti gamybos kainą, natūralūs pluoštai dažnai keičiami dirbtiniais. Keičiant renkamasi panašių savybių turinčius dirbtinius ar sintetinius audinius. Medvilnė keičiama viskoze, kadangi viskozė taip pat gerai sugeria drėgmę ir yra minkšta bei švelni. Šilkas keičiamas acetatu, kadangi šis, kaip ir šilkas, mažai glamžosi, yra švelnus ir lengvas. Vilną geriausiai pakeičia akrilanas, kuris pakankamai gerai išlaiko kūno šilumą. Bet dirbtiniai audiniai mažiau atsparūs temperatūros ir skalbimo poveikiams, todėl greičiau susidėvi.

Tobulėjant gamybos priemonėms, pluoštai nuolatos tobulinami, kuriama naujų. Jei kokio nors drabužio audinys atrodo patraukliai, bet etiketėje parašytas jums negirdėtas pluošto sudėties pavadinimas, neišsigąskite, tai gali būti geromis savybėmis pasižyminti naujovė.

Natūralių gaminių sudėtyje taip pat gali būti sintetinių pluoštų, nes šie pagerina bendras audinio savybes. Svarbu, kad sintetiniai pluoštai neviršytų 40 %, t. y. natūralus pluoštas turi sudaryti 60 ir daugiau procentų audinio. Tuomet audinyje esančių natūralių pluoštų higieninės savybės (oro laidumas, kūno drėgmės sugėrimas ir kt.) išliks, o audinys tarnaus ilgiau. Sintetinis pluoštas ne tik didina audinio patvarumą, bet ir sumažina jo glamžumą.

Audinio kokybę taip pat nusako audinio taurumas. Taurūs audiniai gaminami iš plonų siūlų. Kadangi naudojant didelį kiekį natūralaus pluošto pagaminti ploną ir tvirtą siūlą brangu, dėl to brangsta ir audinys. Taip pat gerai audinio kokybei naudojamos itin kokybiškos dažymo medžiagos. Kokybiškas dalykiško drabužio audinys turi puikias higienines savybes, yra patvarus, jo spalva ilgai neblunka.

Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė

Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato

 

 

Natalija Stunžėnienė

yra šio blog’o (tinklaraščio) kūrėja, profesionali moterų aprangos stilistė, moteriškų drabužių modeliavimo ekspertė, drabužių konstravimo praktikė, sukūrusi savo unikalią konstravimo metodiką, tobulai įvaldžiusi kokybiško drabužių siuvimo ir taisymo procesus.

Komentarų nėra
Palikti komentarą: