logo
Stilisto ir dizainerio paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose miestuose apima stiliaus konsultaciją, garderobo reviziją, asmeninį apsipirkimą, aprangos kapsulės atnaujinimą, drabužio sukūrimo ir pasiuvimo paslaugas, kurių prireikia kuriant išvaizdą.
banner
+370 648 94299 info@natalijastun.com

Kaip keitėsi šventinės aprangos mados

Kaip keitėsi šventinės aprangos mados

Kaip keitėsi šventinės aprangos mados:

Kardinalūs aprangos pokyčiai įvyko XX a. moterims emancipavus. Audringas trečiasis dešimtmetis suknelės pagrindą pavertė plokščiu art deco stiliumi, taip atimdamas iš moters natūralią figūros formą.

20-ju mada

Liemens linija buvo pažeminta iki klubų. Būtent šiais laikais buvo sukurta įžymi juoda C. Chanel suknelė, kuria tais laikais puošėsi tik drąsiausios moterys. Dabar tokia suknelė laikoma universalia ir tinkama bet kokiai progai.

maza_juoda_suknele

Kitame dešimtmetyje moterys vėl pradėjo ryškinti krūtinę ir dengti kojas iki blauzdų. Pats populiariausias tų laikų šventinis modelis buvo – čarlstono tipo suknelė (tiesaus kirpimo stuomuo, trumpos rankovės, diržas ant klubų ir rauktas sijonas).

II pasaulinis karas dramatiškai paveikė moters aprangą.Dauguma moterų apsirengė karines uniformas ir tik per šventes išsitraukdavo ypatingoms progoms paslėptas gėlėtas sukneles.

karo_laiku_mada

1950-ųjų suknelės išsiskyrė moterišku stiliumi ir ilgu pūstu sijonu (retro stilius). Madingos ryškios spalvos ir ornamentai.

mada new look

Judrus septintasis dešimtmetis į moters gyvenimą atnešė Dolly stiliaus mini sukneles.

60_metu_stilius

 

Aštuntąjį dešimtmetį į madą atėjo blizgančios disco stiliaus ir peršviečiamos etno stiliaus suknelės.

1970 disko kombinezonai

Devintąjį dešimtmetį buvo pakartoti praėjusių metų stiliai ir nuo tų laikų moters apranga jau nepriklausė nuo metų ar dešimtmečių, o tik nuo pačios noro. XXI a. mada aktyviai naudoja moteriškų suknelių siluetus, sukurtus praėjusiame amžiuje. Be to, dizaineriai vis noriau grįžta prie tradicijų, praėjusio amžiaus etno stiliaus ir baroko epochos.

Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė

Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato

Natalija Stunžėnienė

yra šio blog’o (tinklaraščio) kūrėja, profesionali moterų aprangos stilistė, moteriškų drabužių modeliavimo ekspertė, drabužių konstravimo praktikė, sukūrusi savo unikalią konstravimo metodiką, tobulai įvaldžiusi kokybiško drabužių siuvimo ir taisymo procesus.

Komentarų nėra
Palikti komentarą: