logo
Stilisto ir dizainerio paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose miestuose apima stiliaus konsultaciją, garderobo reviziją, asmeninį apsipirkimą, aprangos kapsulės atnaujinimą, drabužio sukūrimo ir pasiuvimo paslaugas, kurių prireikia kuriant išvaizdą.
banner
+370 648 94299 info@natalijastun.com

Bio arba eko audiniai

Kokių audinių drabužius geriausia rinktis savo vaikams?

Šiuolaikiniai tėvai stengiasi vaikams duoti viską, kas geriausia. Jie žino apie žindymo naudą, renkasi naudingus ir lavinančius žaislus iš natūralių medžiagų, palaiko gamtos mikroklimatą savo butuose. Tačiau dažnai pamiršta apie vaikiškus drabužius. Žinoma, dažniausiai jie siuvami iš nekenksmingų medžiagų, tačiau ar žodis „nekenksmingas“ yra sinonimas žodžiui „naudingas“? Ar raminanti etiketė su užrašu „100 % cotton“ garantuoja, kad medvilnė nebuvo apdorota agresyviais chemikalais? Aišku, kad ne.

mevilne

Masinės gamybos drabužiai, kuriuos dažniausiai siūlo pagrindiniai gamintojai, geriausiu atveju nesukelia alergijos ir dermatito, tačiau niekada nebūna tokie komfortiški, kaip pasiūti iš ekologiškų medžiagų. Pastarosios puikiai tinka jautriai odai. Jos kvėpuojančios, minkštos, nedirgina odos, saugo nuo mikrobų, šildo, kai šalta, ir šaldo, kai karšta. Tikriausiai kyla klausimas, kuo natūralios medžiagos skiriasi nuo ekologinių? Kuo skiriasi bio, arba organinė, medvilnė nuo paprastos, biolinas nuo paprasto, biovilna nuo elementarios ir paprastas šilkas nuo ekologiško? Dabar vaikiškų drabužių gamintojai siekia natūralumo, tačiau šiose verslo lenktynėse nauda nuo pardavimų – pagrindinis faktorius. Tai priveda prie to, kad jau sodinimo stadijoje medvilnės ir lino sėklos būna prisotintos augimo hormonų, jau nekalbant apie tai, kad augalai reguliariai apdorojami cheminėmis trąšomis. Atrodo, drabužiai pagaminti iš natūralių audinių, o vaikas turi sunkią alergiją.

Ekologiškas audinys – absoliučiai natūralus. Jo gamybą stebi atitinkami specialistai. Pagrindinis tikslas gaminant šį audinį – išlaikyti jo natūralumą. Pavyzdžiui, biovilna gaunama tik iš specialiai atrinktų avių. Ekologų komanda atrenka avis nuo gimimo. Per visą laikotarpį kontroliuojamas jų racionas ir bendra būsena. Labai svarbu, kad avys gautų tik natūralų ėdalą ir augtų ekologiškai palankiomis sąlygomis. Ekologiška vilna apdorojama švelniai ir joje lieka 8–10 % lanolino – medžiagos, kuri vėliau gatavą drabužį apsaugo nuo užteršimo.

Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė

Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato

 

Natalija Stunžėnienė

yra šio blog’o (tinklaraščio) kūrėja, profesionali moterų aprangos stilistė, moteriškų drabužių modeliavimo ekspertė, drabužių konstravimo praktikė, sukūrusi savo unikalią konstravimo metodiką, tobulai įvaldžiusi kokybiško drabužių siuvimo ir taisymo procesus.

Komentarų nėra
Palikti komentarą: