logo
Stilisto ir dizainerio paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose miestuose apima stiliaus konsultaciją, garderobo reviziją, asmeninį apsipirkimą, aprangos kapsulės atnaujinimą, drabužio sukūrimo ir pasiuvimo paslaugas, kurių prireikia kuriant išvaizdą.
banner
+370 648 94299 info@natalijastun.com

Stilingos vasaros atostogos

Stilingos vasaros atostogos:

Idealūs audiniai

Lengvos suknelės, sarafanai, marškinėliai, plazdantys sijonai, šortai – pirkti įvairių vasariškų drabužių ypač malonu. Tačiau kartais naujas daiktas apsivelkamas vieną kartą ir vėliau neliečiamas guli spintoje – modelis naujas, prie figūros priglunda idealiai, o nešioti visai nesinori. Priežastis paprasta – audinys, iš kurio pasiūtas drabužis, netinka vasarai – karštas oras diktuoja savo sąlygas. Vasarą pats pavojingiausias priešas – sintetika. Ryškūs, lengvi ir gražūs sintetinių audinių drabužiai ne tokie saugūs, kaip atrodo. Sintetika lyg šarvas uždengia odą, neleidžia jai kvėpuoti. Ypač netinkami drabužiai, kurie maksimaliai priglunda prie kūno, – suknelės, aptemptos palaidinės, marškiniai. Vasarą kūno skysčių cirkuliacija vyksta aktyviai ir odos išskiriamas prakaitas turi taip pat aktyviai garuoti. Sintetiniai drabužiai nepraleidžia drėgmės, todėl visą dieną jaučiamas diskomfortas. Tai ne vienintelė priežastis, dėl kurios vasarą reikia atsisakyti sintetikos. Gamintojų naudojami ryškūs drabužių dažai veikiami aukštos temperatūros ir drėgmės gali sukelti odos bėrimų ar alergijų. Tad jei nesinori tapti gydytojo dermatologo nuolatiniu pacientu, verčiau pamiršti drabužius iš sintetinių medžiagų. Per karščius rekomenduojama atsisakyti ir sintetinio apatinio trikotažo. Dėvint tokius apatinius sukuriamas šiltnamio efektas (nes audinys nepraleidžia oro ir drėgmės), todėl itin aktyviai dauginasi bakterijos. Tokiomis mikroorganizmams palankiomis sąlygomis neretai kyla uždegimų, tad tenka kreiptis į ginekologą. Norint to išvengti geriau rinktis šilkinius arba medvilninius apatinius. Vasarą geriausia rinktis natūralaus pluošto – medvilnės, lino, šilko – audinius. Vilkint iš šių audinių pasiūtais drabužiais jaučiamasi komfortiškai įvairioje temperatūroje.

Į paplūdimį stilingai

Viena iš svarbiausių maudymosi kostiumėlių mados tendencijų – maudomukai su peršviečiamais įdūrais. Iki šios buvusius supermadingus kutų juostomis puoštus maudymosi kostiumėlius pakeis puošti etninio stiliaus kutukais iš siūlų. Labai populiarūs su surišimais, perpynimais, juostomis.

Tarp vientisų maudomukų aktualūs modeliai su giliomis kaklo ir kojų iškirptėmis.

Toms, kurios ne tik maudosi ir deginasi, dizaineriai siūlo funkcinių sportinių modelių. O maudymosi kostiumėliai su nėriniais, panašiais į apatinio trikotažo elementus, yra išskirtinė ir originali tendencija. Jau praėjo tie laikai, kai moteris turėjo tik vieną kostiumėlį, su kuriuo eidavo iki paplūdimio, apsivyniojusi liemenį rankšluosčiu arba pareo. Šiandienos kurortai reikalauja atsakingesnio požiūrio į savo išvaizdą. Juk pasivaikščiojimas prie jūros gali baigtis kokiu nors įsimintinu įvykiu. Gal norėsis užeiti į pajūrio restoraną, apsilankyti šokių aikštelėje arba tiesiog romantiškai pasivaikščioti… Būtent tokiems atvejams būtina įsigyti paplūdimio apdarą (tuniką, suknelę), pabrėžiančią figūros privalumus ir slepiančią jos trūkumus.

Vienas iš geidžiamų paplūdimio aksesuarų – plačiabrylė skrybėlė. Ji gali būti šiaudinė, trikotažinė, pagaminta iš natūralaus ar sintetinio pluošto, minkštais ar kietais kraštais. Renkantis skrybėlę labai svarbu įvertinti veido proporcijas. Viršutinė skrybėlės dalis turėtų būti platesnė už skruostikaulius. Galvos apdangalas turi būti gana laisvas. Prieš perkant skrybėlę vertėtų dar kartą visu ūgiu apžiūrėti save veidrodyje, norint tinkamai įvertinti savo įvaizdį.

Atostogų lagaminas

Kraunant lagaminą sunkiausia išsirinkti aprangą. Dauguma moterų mėgsta pasiimti kone visą garderobą ir įvairiais būdais įtikinėja save, kad šie drabužiai tikrai bus reikalingi. Juk atostogaujant norisi atrodyti gražiai, originaliai ir vis kitaip. O iš tiesų, išskyrus antrąją pusę, niekas neįvertins vis keičiamų apdarų. Todėl rekomenduojama imti drabužių pagal santykį vienas komplektas dviem dienoms.

Įprastinei 7–10 dienų kelionei prie jūros rekomenduojama pasiimti šiuos aprangos elementus:

 

maudymosi kostiumėlį – 1–2 vnt.;

 

pareo, tuniką – po 1 vnt.;

 

trumpą ir ilgą sijonus, šortus – po 1 vnt.;

 

džinsus arba kelnes – 1 vnt.;

 

marškinėlius be rankovių, su trumpomis rankovėmis – 3–4 vnt.;

 

kasdienę suknelę – 1 vnt.;

 

kokteilinę suknelę – 1 vnt.;

 

žemakulnes basutes – 1–2 poras;

 

paplūdimio šlepetes – 1 porą;

 

šiltą kardiganą arba neperpučiamą striukę (vakarui) – 1 vnt.;

 

šviesius marškinėlius su rankovėmis (jei oda nudegs) – 1 vnt.;

 

sportines kelnes – 1 vnt.;

 

galvos apdangalą – 1–2 vnt.

 

Madingiausios drabužių spalvos, formos, raštai

Į šio sezono populiariausių spalvų sąrašą įeina pilkšvai mėlyna, sodriai geltona, tamsiai mėlyna, rausvai oranžinė, skaidri žydra, švelniai rožinė, gaivi salotinė ir smėlio spalvos. Madingi raštai: gėlės, abstrakcijos, įvairių raštų deriniai, poparto, geometriniai raštai, optinės iliuzijos, dryžiai, langeliai, gyvūnų odos ir kailio, kamufliažiniai raštai. Gėlėmis siuvinėjami džinsai, striukės, sijonai, suknelės, avalynė ir rankinės. Pristatoma įvairių raštų: skiriasi dryžių spalvos, pločiai, ritmas, madingos vertikalios ir horizontalios juostos, chromatiniai ir achromatiniai deriniai. Madingi siluetai: lengvi, neaiškūs, beformiai, tiesūs. Šią vasarą rekomenduojama rinktis natūralių spalvų, subtilius įvaizdžius, miniatiūrinius papuošalus ir lengvus audinius.

Paplūdimio diva arba stilingos vasaros atostogos

Paplūdimio divos grožio formulė paprasta – dailus ir išpuoselėtas kūnas, sutvarkyti nagai, dieninis paplūdimio makiažas ir šukuosena, taisyklingai parinkti drabužiai bei aksesuarai. Tačiau norint tokia tapti būtina žinoti, kokių klaidų geriau vengti. Pirmiausia atsargiai reikėtų rinktis baltos spalvos drabužius. Visiems žinoma, kad ši spalva vizualiai storina, todėl geriau apriboti jos kiekį drabužiuose. Tai ypač svarbu renkantis drabužius, pabrėžiančius juosmenį. Kita svarbi taisyklė – drabužiai turi būti patogūs ir komfortiški. Prieš velkantis suknelę ar sijoną reikia įvertinti jų ilgį – būtina įsitikinti, ar pavyks atsisėsti nesirūpinant, kokias kūno dalis atvers sijono ar suknelės kraštas. Per daug spalvų ir raštų viename komplekte – viena dažniausiai pasitaikančių stiliaus klaidų. Suderinti skirtingus raštus ir daug spalvų gali profesionalai, todėl jei savo sugebėjimais abejojama, verčiau derinti ne daugiau kaip 3 spalvas. Norint puoštis skirtingais raštais, geriau pritaikyti aksesuarą, nerizikuoti derinti drabužius. Nestilingai atrodo tamsi avalynė prie šviesių drabužių. Klaida bus ir priešinga kombinacija. Drabužiai ir avalynė turi būti panašaus šviesumo.

Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė

Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato

Natalija Stunžėnienė

yra šio blog’o (tinklaraščio) kūrėja, profesionali moterų aprangos stilistė, moteriškų drabužių modeliavimo ekspertė, drabužių konstravimo praktikė, sukūrusi savo unikalią konstravimo metodiką, tobulai įvaldžiusi kokybiško drabužių siuvimo ir taisymo procesus.

Komentarų nėra
Palikti komentarą: