logo
Stilisto ir dizainerio paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose miestuose apima stiliaus konsultaciją, garderobo reviziją, asmeninį apsipirkimą, aprangos kapsulės atnaujinimą, drabužio sukūrimo ir pasiuvimo paslaugas, kurių prireikia kuriant išvaizdą.
banner
+370 648 94299 info@natalijastun.com

Kaip rengti vaiką į mokyklą, kurioje nėra uniformų

Kaip rengti vaiką į mokyklą, kurioje nėra uniformų

Kaip rengti vaiką į mokyklą, kurioje nėra uniformų:

Pirmiausia rekomenduočiau mokykloms įvesti stipriai neapribojantį aprangos kodą ir su juo supažindinti vaikus, paaiškinti, kodėl reikia laikytis aprangos kodo ir kas bus, jeigu vai­kai ignoruos aprangos taisykles ir rengsis bet kaip. Aprangos kodas sukurtas tam, kad žmo­gui būtų paprasčiau pasirinkti aprangą, apran­gos pirkimas būtų tikslingesnis ir nekiltų jo­kių problemų dėl netinkamų drabužių. Jeigu mokykloje nėra aprangos kodo, tai pasikalbė­ti su vaiku dėl jo mokyklinės aprangos teks ir dabar tai padaryti pats metas. Tėvams reikėtų paklausti vaiko nuomonės, kaip turi atrody­ti mokinys, kokiais drabužiais galima vilkėti mokykloje, ar galima darytis makiažą ir t. t. Tada bus užmezgamas ryšys ir tėvų nuomonė neatrodys kaip kariškas nurodymas. Manau, tikrai pavyks rasti bendrą sprendimą ir vaikas bus apsaugotas nuo klaidų, kurios kelia nei­giamą vaikų ir mokytojų reakciją. Aprangos parduotuvėse elementarų apsipirkimą galima paversti žaidimu. Reikėtų siūlyti vaikui įvai­riausių komplektų, ne tiesiog kelnes ar sijoną. Verta skatinti jį demonstruoti ir fotografuoti patinkančius komplektus.

Galima sukurti vaikui rudens sezono drabužių komplektą iš turimos ir naujos kasdienio stiliaus aprangos. Moksleivio rudeninė apranga:

1. Trikotažiniai ar kito audinio marškiniai – 3 vnt.

2. Megztinis – 2–3 vnt.

3. Švarkelis – 1 vnt. (Jeigu vaikas šąla, geriau vietoj švarkelio įsigyti dar vieną purų megztinį ar kardiga­ną. Juk ne drabužio storis šildo, o oras, esantis tarp sluoksnių ir pluoštų.)

4. Striukė, sauganti nuo lietaus – 1 vnt.

5. Kardiganas – 1 vnt.

6. Kelnės 2–3 vnt.

7. Mergaitėms suknelė – 1–2 vnt.

8. Mergaitėms sijonas – 1–2 vnt.

9. Kasdieniai batai – 2–3 vnt.

10. Sportbačiai kūno kultūros pamokai – 1 vnt.

11. Sportinis kostiumas kūno kultūros pamokai – 1 vnt.

12. Sportiniai marškinėliai trumpomis rankovėmis kūno kultūros pamokai ir kasdienai – 2 vnt.

Naujų drabužių turi būti įsigyjama tik jei jie bus tvar­kingi ir lengvai derinami prie turimų. Jei iš anksto bus sukomplektuota įvairių derinių, vaikui iš ryto bus pa­prasta pasirinkti komplektą ir dėl drabužių jis nevėluos į mokyklą. Visus sukurtus derinius galima nufotogra­fuoti. Į komplektus būtina įtraukti avalynę ir viršuti­nius drabužius. Iš nuotraukų padarytą koliažą vaikas galės atsispausdinti ir pasikabinti ant spintos durelių arba išsaugoti telefone.

Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė

Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato

Natalija Stunžėnienė

yra šio blog’o (tinklaraščio) kūrėja, profesionali moterų aprangos stilistė, moteriškų drabužių modeliavimo ekspertė, drabužių konstravimo praktikė, sukūrusi savo unikalią konstravimo metodiką, tobulai įvaldžiusi kokybiško drabužių siuvimo ir taisymo procesus.

Komentarų nėra
Palikti komentarą: