logo
Stilisto ir dizainerio paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose miestuose apima stiliaus konsultaciją, garderobo reviziją, asmeninį apsipirkimą, aprangos kapsulės atnaujinimą, drabužio sukūrimo ir pasiuvimo paslaugas, kurių prireikia kuriant išvaizdą.
banner
+370 648 94299 info@natalijastun.com

Aprangos stilistas

aprangos stilistas

Aprangos stilistas

Turbūt sutiksite, kad šiuo metu Lietuvoje įvardinant savo profesiją, žodis stilistas vartojamas gan dažnai, todėl kokios profesijos atstovas po juo slepiasi, iš karto galima ir nesuprasti. Stilistais save pavadina žmonės, kurie kuria interjerą, formuoją šukuosenas, padeda suformuoti žmonių išvaizdą per aprangą  ir kt. 

Kalbant apie aprangą, tai šiuo metu vis daugiau žmonių suvokia, kad jų aprangos formuojamos išvaizdos ir įvaizdžio įtakos galia, kitų žmonių nuomonei, tiek profesinėje veikloje, tiek ir asmeniniame gyvenime yra tikrai didelė. Patarlė sako, kad – pagal aprangą sutinką, o pagal protą palydi, tačiau šiais laikais be tinkamos išvaizdos, jūsų išviso nieks nepasitiks. Tai suvokiantiems žmonėms ieškant ir renkantis profesionalų aprangos stilistą, lengva suklysti ir pasirinkti abejotinų gabumų pagalbininką. Su tokiu pagalbininku įsigyta apranga gali būti per brangi, prastai sukomplektuota, netinkamų spalvų ir konstrukcijų, iš prasto audinio ir t.t. Vyrams šioje vietoje kiek paprasčiau, nes formuojant savo išvaizdą, dažnam pakanka įsigyti tiesiog brangų kostiumą.

Čia pateiksiu savo subjektyvią nuomonę, kaip praktikoje atskirti įvairiausius žmones, kurie dirba aprangos stiliaus ir dizaino kūrimo sferoje ir siūlo savo paslaugas.

Kalbant trumpai, aprangos stilistas tai žmogus, kuris įvairiausių drabužių ir įvairiausių aksesuarų pagalba, sukuria išorinį žmogaus įvaizdį arba kitaip išvaizdą. Kokia ji turėtu būti ir kam to reikia, čia gal nepasakosiu, bet visuomet reikia suvokti, kad mūsų stilius ir išvaizda yra bendravimo priemonė. Aprangos stilistai dirba įvairiose srityse, todėl atsirado šios profesijos pakraipos, kurios priklauso nuo aprangos stilisto darbo tikslo ir sferos. Specializuotus stilistus, kurių veiklos sfera daugiau ar mažiau susijusi su apranga, galima suskirstyti į 3 rūšys: 1) įvaizdžio kūrėjai (image maker); 2) fashion stilistai; 3) asmeniniai stilistai.

Įvaizdžio kūrėjo (image maker) klientai, – tai įvairios visuomeninės asmenybės, muzikos ir kino žvaigždės. Kadangi įvaizdis visuomeninei asmenybei reikalingas kaip papildomas įtakos darymo įrankis, tai pagrindinis įvaizdžio stilisto tikslas, – sukurti tokį įvaizdį, kuris atitiks, o dar geriau net pralenks žinomo žmogaus charizmą. Profesionalus įvaizdžio kūrėjas turi mokėti sukurti nuostabią „kaukę“, kuri nebūtinai atitiks tikras asmens savybes ir nebūtinai patiks pačiam tokio įvaizdžio turėtojui. Kuo mažiau etiketo taisyklėmis varžoma kliento profesija, tuo drąsiau įvaizdžio kūrėjas gali eksperimentuoti su apranga. Daugiausia laisvės čia turi dainininkų įvaizdžio kūrėjai. O politikai ir verslininkai varžomi griežtesniu etiketo normų ir kartų su aprangos įvaizdžių jiems kuriamas ir komunikavimo įvaizdis.

Apibendrinant įvaizdžio kūrėjo pareiga sukurti aiškų ir kokybišką tam tikros asmenybės vaizdinį, kuris puikiai tiks jo profesinei aplinkai ir bus patraukliausias jo tikslinei auditorijai. Bet įvaizdžio kūrėjui nereikia rūpintis  tuo, kaip su tokia apranga iš tikro jaučiasi ją dėvintis žmogus.

Fashion stilistas sukuria žmogaus vaizdinio koncepciją nuotraukose ir trumpuose reklaminiuose filmukuose, kurie pateikiami žurnaluose, kataloguose, internetinėse parduotuvėse ir pan. Jo tikslas taipogi kaip įvaizdžio kūrėjo, t.y. sukurti tai kas patrauklu konkrečiai auditorijai. Fashion stilisto sukurtas modelio vaizdas, turi žadinti žmogaus norą įsigyti nuotraukoje ar filmuke pavaizduoto modelio aprangą. O šio stilisto įrankiai – tai formų, stilių, faktūrų, meno ir istorijos simbiozė. Pagrindinis fashion stilisto tikslas sugalvoti, kaip reklamoje pateikti aprangą, kad ji atrodytu patraukliai. Be visažistų ir kirpėjų jiems labai padeda fotografai, operatoriai ir modelio grožis. Dėję tokius gražiai spindinčius dirbtinius vaizdinius nuotraukose ir video, perkelti į realios moters kasdieninį gyvenimą, beveik neįmanoma, ypač jei moters išvaizda ne modelinė.

Asmeninio stilisto misija sukurti harmoningą žmogaus vaizdinį, kuris puikiai derėtu su šio žmogaus veiklos specifika, bei atitiktu jo charakterio ir elgesio bruožus. Toks stilistas kuria tik realiam žmogaus gyvenimui pritaikytą aprangos stilių, kuriame visuomet puikiai atsispindės paskutinės mados tendencijos. Asmeninis stilistas moka drabužių ir aksesuarų pagalba pabrėžti savo kliento fizinės išvaizdos (kūno formos, veido bruožų, odos ir akių spalvos ir t.t.) privalumus ir paslėpti trukumus.  O svarbiausia, kad toks specialistas naudodamas drabužių, mados ir stiliaus kalbą, padeda klientui tinkami atsiskleisti ir aiškiau parodyti savo individualumą. Asmeninis stilistas gali tapti tiesiog mokytoju ir savo klientą išmokyti savarankiškai susikurti trokštamą individualią išvaizdą.

Tam, kad sukurti tokį individualų žmogaus stilių, kuris būtų iš tikro gražus ir skoningas, tobulai derėtu su vidinėmis žmogaus savybėmis, teiktu labai gerą savijautą, tinkamai atskleistu žmogaus grožį ir padarytu reikiamą įtaką aplinkiniams, ji kuriantis asmeninis aprangos stilistas, pirmiausia turi turėti 3 labai svarbias prigimtines savybes:

1)      gerą skonį;

2)      ypatingą vaizduotę, kuri įvairiausius žmogaus įvaizdžio vaizdinius kuria greitai ir aiškiai;

3)      žmogaus kūno ir aprangos komplekto proporcingumo nuojautą.

Turėdamas šias savybes, savo praktinėje veikloje asmeninis aprangos stilistas turi būti puikiai išlavinęs didelį kiekį profesionalių įgūdžių. Šių įgūdžių sąraše būtinai turėtu būti:

1)      labai gerai išvystytas spalvų ir jų derinimo suvokimas, spalvinė atmintis ir gebėjimas tiksliai nustatyti žmogaus spalvinį koloritą;

2)      įvairiausių medžiagų savybių išmanymas;

3)      puikus mados tendencijų pulso jausmas, gebėjimas numatyti, kokia kryptimi jos vystysis artimiausioje ateityje ir tikslus žinojimas, kokios kryptys ir tendencijos aktualios konkretaus amžiaus ir užsiėmimo žmogui;

4)      aprangos eskizų ir dizaino kūrimas;

5)      drabužio gamybos technologinių procesų žinojimas;

6)      gilios žinios apie aprangos komplektų formavimą;

7)      gebėjimas tiksliai ir greitai atskirti madingus, stilingus ir tuo pačiu praktiškus ir funkcionalius drabužius, nuo madingos ir stilingos, tačiau nelabai kasdieninei veiklai pritaikytos, aprangos;

8)      sugebėjimas įsijausti ir labai gerai pažinti savo kliento vidines savybes, gyvenimo būdą, siekius, figūros ir išvaizdos ypatybes tam, kad atrasti būtent šiam žmogui tinkamiausią aprangą;

9)      greita ir dalykiška orientacija tarp įvairiausių drabužių modelių, įvairiausiose aprangos parduotuvėse;

10)  geras, įvairiausių aprangos, avalynės, aksesuarų „brendų“ ir dizainerių siūlomo asortimento išmanymas;

11)  gilios žinios apie visų įmanomų aksesuarų ir aprangos detalių asortimentą, jų savybes ir poveikį aprangos deriniams, žmogaus koloritui, komplekto proporcijoms bei bendram įvaizdžiui;

12)  geras suvokimas aplinkos, kurioje klientas gyvena, dirba ir pramogauja;

13)  aiškus, realiai egzistuojančių ir pasaulyje naudojamų (o ne įvairiausių teoretikų prifantazuotų) aprangos stilių išmanymas, jų turinio ir ribų žinojimas.

Apibendrinant asmeninio stilisto tikslas, – nustatyti savo klientui tinkamiausią stilių ir įvaizdį, tuomet išlaikant pasirinkto stiliaus ribas ir atsižvelgiant į mados tendencijas, iš daugybės įvairiausių aprangos ir aksesuarų kūrėjų siūlomos produkcijos, išrinkti savo klientui tinkamiausią. Be to dar iš jos suformuoti įvairius įdomius komplektus. Su asmeniniu aprangos stilistu sukurtas žmogaus įvaizdis privalo būti mielas žmogaus širdžiai ir tinkamai įtakoti kitus žmonės.

Kalbant apie aprangos dizainerius, reikia visuomet prisiminti, kad visa, įvairiausiose prekybos vietose parduodama apranga, yra sukurta aprangos dizainerių. Aprangos dizaineris, ar garsus ar visai nežinomas, sukuria ir prekybai pateikia dažniausiai iš savo galvos sugalvotą aprangą, kurioje daugiau ar mažiau bando atspindėti ar sukurti naujas mados tendencijas. O geriausi pasaulyje dizaineriai ne tik formuoja ir diktuoja tas mados tendencijas, ne tik atskleidžia kažkokį savo braižą, bet ir savo kūryboje sugeba atskleisti kažkokios potencialių klientų grupės norus ir fantazijas. Nepaisant dizainerio, mados namų ar „brendo” žinomumo, visgi įsigyjant aprangą, visuomet reikia analizuoti, ar konkretus rūbas tiks būtent jums. Ieškant konkrečiai jums tinkamiausios aprangos, dažnas aprangos dizaineris bus prastas patarėjas, kadangi jis greičiausiai vadovausis ne jūsų vizija, o savo ir sieks jūs aprengti būtent savo kuriamais drabužiais.

Dar renkantis aprangos stilistą, manau reikėtu vengti žmonių, kurie kalbėdami apie jūsų išvaizdą, vietoj konkrečių taisyklių ir apibrėžimų, labai jau dažnai vartoja tokias sąvokas, kaip: patinka ar nepatinka, gražu ar negražu, madinga ar nemadinga, stilinga ar nestilinga. Graži moters išvaizda susikuria, kai profesionalus aprangos stilistas tiksliai nustato savo klientės poreikius, atskleidžia jos stilių ir kurdamas naują klientės išvaizdą, tiksliai pritaiko gan didelį kiekį įvairaus sudėtingumo žinių, taisyklių ir apibrėžimų.

Taigi, tikiuosi dabar jums bus aiškiau iš ko rinktis ir kaip pamatuoti profesionalumo lygį, jei norite nepriekaištingo stiliaus ir įvaizdžio sukūrimui pasisamdyti tikrai profesionalų pagalbininką.

Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė

Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato

Natalija Stunžėnienė

yra šio blog’o (tinklaraščio) kūrėja, profesionali moterų aprangos stilistė, moteriškų drabužių modeliavimo ekspertė, drabužių konstravimo praktikė, sukūrusi savo unikalią konstravimo metodiką, tobulai įvaldžiusi kokybiško drabužių siuvimo ir taisymo procesus.

Komentarų nėra
Palikti komentarą: