logo
Stilisto ir dizainerio paslaugos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose miestuose apima stiliaus konsultaciją, garderobo reviziją, asmeninį apsipirkimą, aprangos kapsulės atnaujinimą, drabužio sukūrimo ir pasiuvimo paslaugas, kurių prireikia kuriant išvaizdą.
banner
+370 648 94299 info@natalijastun.com

Kaip derinti blizgančius drabužius

Įkvėptas disko muzikos

Mados istorikų teigimu, mada cikliškai kartojasi. Taip yra ir šiuo atveju – pomėgis dėvėti blizgančius drabužius paveldėtas iš disko stiliaus. Jo mada išpopuliarėjo XX a. 8-ajame dešimtmetyje. Būtent tada tapo labai madinga diskotekose klausytis ir šokti pagal disko muziką, o rengtis blizgančiais drabužiais tapo gyvenimo stiliumi. Palaipsniui šis stilius prasiskverbė į kasdienį konservatyvų gyvenimą. Jeigu anksčiau jaunuoliai rengdavosi blizgius drabužius ruošdamiesi keliauti į vakarėlį, tai tuo laikotarpiu ryškią, blizgią, ekstravagantišką aprangą pradėjo vilkėti ir dieną.

Šokiai tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Juk ten buvo galima atsipalaiduoti ir smagiai leisti laiką. Tačiau pats stilius pradėjo formuotis ne visuomenėje, o scenoje. Anksčiau, kaip ir mūsų laikais, madą diktavo populiarūs dainininkai ir aktoriai. Dauguma jų disko stiliaus drabužius nešiojo taip dažnai, kad vėliau šie tapo jų vizitinėmis kortelėmis. Taip išpopuliarėjo sportinė blizgučiais siuvinėta kepurė su snapeliu, mini suknelė su petnešėlėmis, šviesą atspindintys vyriški švarkai ir kelnės.

Šiek tiek metalizuoto stiliaus elementų visada pasirodydavo dizainerių kolekcijose. Tačiau pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo blizgi apranga. Paaiškinimas paprastas – viskas, kas blizga, gerai perkama. Būtent taip teigia dizaineriai. Metalizuotas stilius būdingas kiekvienam aprangos elementui. Ir jeigu anksčiau drabužius puošdavo tik viena blizgi detalė, tai šiuo sezonu siuvami itin žvilgančių audinių gaminiai.

Derinių subtilybės

Metalizuotas stilius suteikia įvaizdžiui futurizmo, todėl jį taikyti gana rizikinga, nes ne visiems drabužiams tinka. Taisyklingai parinktas aprangos komplektas gali atrodyti stilingai ir net patraukliai. Reikėtų įvertinti ir audinių tekstūrą. Šį sezoną madingi ne tik lygūs ir blizgūs audiniai, bet ir reljefiniai.

Aukso, sidabro spalvos naudojamos aukštosios mados kolekcijose, o „demokratiniai“ prekių ženklai rodo, kaip juos taikyti kasdieniame gyvenime. Tokios spalvos padeda sukurti daug įvairių stilių. Subtilūs, gaivūs įvaizdžiai, būdingi prašmatniems audiniams, tinka lankantis restoranuose arba aukštuomenės renginiuose. Metalizuotas stilius aksesuaruose (pvz., avalynės arba rankinės) – ryškus akcentas, kuris papuošnet bazinę aprangą, sudarytą iš baltų marškinių ir juodų kelnių.

Pagrindinė derinimo taisyklė – saikas. Geriausia šias spalvas derinti su neutralių atspalvių matiniais elementais. Dienai skirtuose drabužių komplektuose turi būti ne daugiau nei 30 % blizgios spalvos, vakarui – ne daugiau nei 70 %.

Dėl spalvos natūralumo, blizgi apranga gali būti derinama su bet kokios spalvos ir faktūros drabužiais. Tačiau reikėtų laikytis taisyklės: su šiltais atspalviais vertėtų derinti šilto atspalvio auksą, bronzą, žalvarį, su šaltais – sidabrą, rožinį auksą. Pavyzdžiui, prie žalios suknelės labiau tiks auksinis arba bronzinis kardiganas.

Norint atrodyti patraukliai rekomenduojama akcentuoti išvaizdos privalumus ir paisyti tam tikrų taisyklių. Bet koks blizgus įvaizdis – ar tai būtų segė, ar žvilganti palaidinė – traukia žmonių dėmesį. Geriausia pabrėžti tas vietas, kuriomis didžiuojamasi. Pavyzdžiui, turint liauną liemenį drąsiai galima įsigyti blizgų diržą arba korsetą o turint ilgas kojas – šviesą atspindinčias kelnes arba sijoną. Jaučiant kompleksų dėl klubų rekomenduojama naudoti blizgantį šaliką arba palaidinę. Taip bus akcentuojamas veidas, ir niekas nepastebės, kad klubai nėra idealūs.

Kaip išvengti klaidų?

Viena svarbiausių taisyklių – vengti netinkamos spalvos blizgesio. Ji turi derėti prie odos, akių ir plaukų. Nuspręsti, koks atspalvis tinka, nėra lengva. Tačiau yra labai paprastas testas, kurį gali atlikti visi. Reikės dviejų atspalvių (auksinio ir sidabrinio) audinio skiaučių arba kuo didesnių popieriaus lapų. Šias skiautes dienos šviesoje pakaitomis dėti ant veido ir rankų. Jums netinka sidabrinė spalva, jeigu ją pridėjus oda atrodo pilkšva ir blyški, o lūpos nenatūraliai mėlynos. O auksinė spalva pagyvina odą, ji atrodo sveika ir įgauna auksinį atspalvį. Ir priešingai, jums netinka auksinė spalva, jei pridėjus sidabrinio atspalvio skiautę oda atrodo vaiski ir šviežia, o nuo auksinės spalvos – pavargusi, išryškėja veido kapiliarai ir tamsūs paakiai.

Kaip ir kur puoštis?

Svarbu atminti, kad blizgantys, perlamutriniai drabužiai yra tik papildomi, puošia komplektus ir tampa įvaizdžių akcentais. Todėl visi kiti komplekto komponentai turi pabrėžti tai, o ne prieštarauti. Renkantis aksesuarus ir avalynę prie blizgių drabužių jie turi būtų subtilūs, papildantys. Metalizuoti drabužiai puikiai tinka vakarui. Šiai progai drąsiai galima rinktis blizgančias sukneles, palaidines, kelnes, sijonus arba blizgią, kristalais puoštą avalynę.

Kalbant apie kasdienę madą, naudojant metalizuotas detales reikia būti atsargiems. Svarbu laikytis taisyklės – kuo labiau blizga drabužio komplektas, tuo mažiau turi būti matomas. Ir tai ne tik dėl to, kad per didelis blizgesys netinka dienai. Jeigu drabužių komplektas pernelyg blizgus, jis būtinai suerzins pašnekovo regą arba atrodys juokingai. Visur turi būti saikas. Drabužis jau seniai nėra skirtas apsisaugoti nuo besikeičiančių oro sąlygų. Jis padeda siekti tikslų. Pavyzdžiui, esant teigiamoms emocijoms būna lengviau bendrauti, o laužant socialines normas pritraukiamas dėmesys.

Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė

Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato

Natalija Stunžėnienė

yra šio blog’o (tinklaraščio) kūrėja, profesionali moterų aprangos stilistė, moteriškų drabužių modeliavimo ekspertė, drabužių konstravimo praktikė, sukūrusi savo unikalią konstravimo metodiką, tobulai įvaldžiusi kokybiško drabužių siuvimo ir taisymo procesus.

1Komentaras
  • 2022-04-23

    kad ir kaip man gražu blizgantys rūbai, bet nuo galvos iki kojų taip apsirengus būti, tai nežinau.. nelabai. vienas kažkoks akcentas gali būti, ar bliuskutė, ar aksesuaras, pvz lankelis

Palikti komentarą: