Karjeristės garderobas
Karjeristės garderobas:
„Visada atsiminkite paprastą taisyklę – rengtis reikėtų taip, lyg eitumėte į tą darbą, kuri norite turėti, o ne į tą kurį jūs turite.”
Dauguma moterų nepakankamai įvertina aprangos svarbos ir reikšmingumo, planuodamos, kaip jos turi atrodyti darbo vietoje, siekdamos kilti karjeros laiptais. Nuolatinis savo profesinės kompetencijos kėlimas įvairiausiais būdais yra gerai. Tačiau nereikia pamiršti, kad bet kokioje žmonių organizacijoje nuolatos vyksta neverbalinė komunikacija ir ji turi didelę reikšmę kiekvieno žmogaus karjerai. Juk pirmiausia būtent išvaizda daug ką lemia ir tik po to kompetencija suteikia galimybę ten likti. Žmonės pirmiau renkasi bendravimą su tais, kurie jiems išoriškai patinka labiau. Tam, kad išmoktume rengtis patraukliai laikantis dalykinio stiliaus, nereikia daug laiko ir pastangų. Planuojant naują žingsnį savo karjeroje, pavyzdžiui, įsidarbinant, siekiant naujų pareigų, rengiant naują projektą, kuriant naują verslą ir t.t., reikia pradėti nuo drabužio. Būtent tinkama apranga be didelių pastangų sustiprins pasitikėjimą savimi, padidins savigarbą ir neišvengiamai kels jūsų nuotaiką.
Kiekviena moteris, norinti sukurti ir išlaikyti savo aprangos stilių, turėtų pradėti nuo teisingo savo aprangos komplektų ir stiliaus formavimo. Moteris, žinanti idealios aprangos kriterijus be ypatingų pastangų, pinigų ir laiko eikvojimo, kasdien savo darbe gali atrodyti puikiai. Idealių aprangos komplektų esminis skirtumas nuo netobulų – tai jų funkcionalumas ir atitikimas paskirčiai. Bet, kad būtų aprangos komplektai, kurie savo paskirtimi atitiktų jūsų poreikius, būtina jų suformavimo sistema. Paprasčiausias drabužių kaupimas, vis perkant naujus ir nelabai analizuojant to, ką jau turime, dažnai priveda prie situacijos, kai sunkiai randame tai, ko norime. Sukūrus savo aprangos sistemą, jūs subalansuosite savo aprangą. Be sistemos ir skaičiavimo nebus pusiausvyros. Čia panašiai kaip ir su mūsų finansais, kai juos kontroliuojame, tuomet visuomet reikiamų santaupų turime tiek, kiek mums reikia, bei puikiai suprantame, kas bus, jeigu mūsų išlaidos viršys pajamas…
Analizuojant dalykinių moterų aprangą, pastebėjau neracionalaus pirkimo kraštutinumus. Pirma, kai moteris pirkdama koncentruojasi į aprangos grožį, modelio originalumą, bet nesusimąsto apie aprangos universalumą ir paskirtį, todėl jos drabužiai sunkiai suderinami pagal spalvą, pagal stilių, o moters išvaizda atrodo netinkama darbui. Kita šios blogybės pusė, kai moteris jaučia dalykinio stiliaus aprangos poreikį, bet per siaurai supranta jo galimybes. Todėl priperka panašių juodos ar pilkos spalvos klasikinių drabužių ir darbe kasdien atrodo vienodai ir nuobodžiai. Taip sistemos nebuvimas karjeros siekiančios moters drabužinėje priveda prie ryškios, laukinės, rėkiančios arba pilkos, monotoniškos ir neįdomios išvaizdos.
Jei moteris siekia karjeros ir savo darbe nori pasiekti tam tikrus tikslus, tarp savo veiklos uždavinių ji privalo įtraukti ir savo aprangos sistemos sukūrimą.
Tai yra siekdama savo tikslų, jūs turite atrodyti nepriekaištingai. Šią mintį norėčiau pratęsti žodžiais: visada atsiminkite paprastą taisyklę – rengtis reikėtų taip, lyg eitumėte į tą darbą, kuri norite turėti, o ne į tą kurį jūs turite. Jeigu jūsų tikslas neprarasti darbo ir toliau vykdyti tas pačias pareigas, tai gal jums ir neverta tobulinti savo aprangos stiliaus, bet jei turite aukštesnių tikslų, tai nebijokite atrodyti geriau už savo vadovą. Dėl kuklios jūsų išvaizdos pasaulis gali nepastebėti ir jūsų, ir jūsų darbų.
Taigi, jeigu jau turite savo veiklos tikslą, vadinasi, žinote ir savo dalykinės išvaizdos paskirtį. Toliau jums reikėtų išsiaiškinti šiuos dalykus: labiausiai jums tinkančias spalvas ir modelius pagal jūsų figūros tipą. Neteisingai parinkti drabužiai, prieštaraujantys jūsų tipo išvaizdai, beveik visada sukelia nepatogumus ir nepilnavertiškumo kompleksą. Nustatant šiuos dalykus gali padėti individualus stilistas, taip pat galite informacijos pasiieškoti internete ar kokioje literatūroje. Tačiau, kuomet aš ieškojau lietuvių kalba patikimos ir vertingos informacijos šiomis temomis, neradau. Todėl parašiau nedidelę knygą „Kaip dalykiškai ir stilingai atrodyti, jeigu jūsų kūno formos ypač moteriškos“, kurią šiuo metu nemokamai platinu savo tinklalapyje. Šioje knygoje trumpai ir aiškiai išdėsčiau pagrindus, kurių žinojimas padės jums pabrėžti savo individualumą.
Toliau pateiksiu dalykinio stiliaus pagrindines charakteristikas ir taisykles, kurios padės sukurti savo įvaizdį.
Aprangos kokybė, o ne kiekybė
Dalykinės moters aprangos komplektai gali susidėti iš visai nedidelio kiekio daiktų. Mažiausiai, tai 8-14 vienetų, kurie visi kartu sudaro bazinę dalykinę kapsulę ir gali būti nebrangūs. Prieš įsigyjant juos, būtina pasidomėti, kas šiuo metu yra aktualu. Pavartykite žurnalus. Nueikite į pačią prabangiausią parduotuvę ir pasimatuokite brangiausius drabužius, avalynę, apžiūrėkite rankines. Jums nebūtina tai pirkti, jums tiesiog būtina įgyti praktinių žinių. Tokie veiksmai padės suvokti, koks turi būti drabužis, t.y., kokia turi būti jo kokybė, medžiaga, pasiuvimas. Taip jūs praplėsite savo akiratį, plačiau žiūrėsite į siūlomą asortimentą, mintyse turėsite puikios savo išvaizdos pavyzdį, todėl lengviau galėsite įsivaizduoti tai, kaip jūs norite atrodyti darbe. Dar geresnis rezultatas būtų, jei jums pavyktų nufotografuoti save apsirengus patikusiais modeliais. Žiūrėdama į save su prabangiais drabužiais nuotraukose, jus ilgam atsiminsite, kaip nuostabiai atrodėte ir galite atrodyti. Toks gyvas sukurtas pavyzdys padės jums rasti puikų drabužį ar aksesuarą ir už jums priimtiną kainą ne tik brangių drabužių parduotuvėse, bet ir mišriuose prekybos centruose. O toms, kurios neturi laiko, bet gali leisti sau įsigyti puikios kokybės drabužį, avalynę ir aksesuarus, aišku, reikia rinktis iš aukštos klasės gamintojų asortimento. Apsiperkant kokioje garsaus dizainerio parduotuvėje, jums neteks ilgai ieškoti kokybiško ir stilingo drabužio, nes čia prekiaujama ne tiesiog sijonais ir kelnėmis, o kokybe ir stiliumi. Jūs iš esmės pirkdami perkate ne prekę, o savo laiką, išskirtinį stilių ir dalelę sėkmės. Perkant puikų gaminį už solidžią sumą, manau, kiekvienai moteriai kyla dvejonė: pirkti ar nepirkti; ar gali ji sau leisti įsigyti drabužį už nurodytą kainą etiketėje, ar ne. Racionaliai įvertinti gaminio kainą ir vertę padės ši formulė.
RDK = P/U
RDK – reali drabužio kaina,
P – kaina, kuri nurodyta ant etiketės,
U –skaičius, kiek kartų šiuo drabužiu buvo apsirengta.
Jūs galite apytiksliai paskaičiuoti, kiek kartų per mėnesį apsivilksite šį drabužį ir jeigu gautas skaičius bus nedidelis, tai reikš, kad drabužis išties vertingas ir šio drabužio kaina nėra didelė. Perkant svarbiausia įvertinti ne tik drabužio kainą, bet ir funkcionalumą.
Aprangos harmonija ir universalumas
Harmonija – tai darnus drabužio komplekto detalių formų, linijų, spalvų suderinimas. Darniu suderinamumu pasižymi tie daiktai, kurie yra paprasti savo forma, neapsunkinti detalėmis, simetriški ir minimalistiniai. Tokių daiktų modeliui pasikeitimui įtakos beveik neturi laikas ir su laiku besikeičiančios mados tendencijos, nes nuo senų laikų harmonija – tai grožio esmė. Rūbų spalviniai deriniai neturi būti netradiciniai, ryškus ir kontrastingi, todėl dalykinės kapsulės formavimą būtina pradėti nuo neutralių spalvų, pavyzdžiui baltos, juodos, pilkos. Taip pat kaip pagrindines gali būti prislopintos ir neintensyvios spalvos, tai ruda, smėlio, tamsiai mėlyna spalva ir t.t. Minėtos spalvos turi daugybę privalumų, šių spalvų drabužius galite dėvėti ir dieną, ir vakare. Jos puikiai tinka išvykoms ir kelionėms. Kiekviena moteris pagrindines spalvas turi pasirinkti pagal savo spalvinį koloritą, nes tik jos prigimtinės spalvos atskleis individualumą ir grožį. Drabužinėje užtektų 3 – 4 pagrindinių spalvų ir juos papildant sodriomis spalvomis jūsų komplektai atrodys kiekvieną kartą vis kitaip.
Jei jūsų rūbų stilius dar nesutvarkytas naudojantis savo žiniomis ar stilistų paslaugomis, o jūs jau dabar norite kažko imtis, tai padarykite bent jau nedidelę savo turimų drabužių reviziją. Paimkite pagalbines priemones: užrašų knygutę, tušinuką, fotoaparatą ir perrinkinėdama visus savo drabužius juos fotografuokite, o proceso metu kylančias mintis ir pastebėjimus žymėkitės.
Revizija – tai būtinas etapas keičiant šiandieninį stilių į tobulą. Kokybiškai atlikta revizija leidžia sužinoti garderobo problemas ir jo trūkumus.
- Atkreipkite dėmesį į patinkančius drabužius, kuriuos dažnai dėvėjote. Jeigu jie jau prarado savo puikią išvaizdą, įsigykite panašaus modelio.
- Paeksperimentuokite ir sukurkite naujus komplektus, išbandykite naujus jums neįprastus dėvėjimo variantus. Pažymėkite, ką reikia nupirkti, kad jūsų naujas komplektas „suskambėtų“ ir atrodytų užbaigtas.
- Pažymėkite tuos daiktus, prie kurių negalite nieko priderinti. Išsiaiškinkite, kokių daiktų reikia, kad užbaigtumėte komplektus. Sudarykite šių „vienišų“ daiktų sąrašą, jeigu galite, paimkite juos į parduotuves. Tai padės jums nuspręsti šių daiktų likimą. Puiku, jeigu surasite drabužį ar aksesuarą, kuris derės prie jūsų „vienišo“ drabužio, bet jeigu nesurasite, geriau jo atsisakyti. Čia svarbu suprasti, kad kartais paprasčiau atsisakyti daikto negu praleisti daugybę laiko paieškai to, prie ko jį galimą būtų priderinti.
- Atsikratykite drabužių, kurie yra padėvėti, su nepataisomais defektais, senamadiški. Išrinkite drabužius, kuriuos galima sutaisyti ar pakeisti jų modelį. Drabužio pataisymas gali suteikti jam antrą gyvenimą.
Pirkinių sąrašas
Pagal pastebėjimus sudarykite pirkinių sąrašą(1 lentelė), kuriame nurodykite daikto spalvą, faktūrą, kainą ir prekės ženklą. Tai pat pažymėkite su kokiais drabužiais šį daiktą vilkėsite. Vėliau apskaičiuokite biudžetą. Jis padės iš anksto numatytu laiku pasiekti suplanuoto tikslo – naujų aprangos komplektų. Biudžetas planuojamas atsižvelgus į praeitais laikotarpiais drabužiams, avaliniai ir aksesuarams išleistus pinigus.
1 lentelė. Pirkinių sąrašas. karjeristės garderobas
Karjeristės garderobas:
Sudarykite dalykinės aprangos planą, kuris padės nuspręsti ir išsirinkti, ką apsirengti be ypatingų pastangų. Kairėje pusėje surašykite visus juosmeninius drabužius, o iš viršaus petinius. Petinių drabužių jūsų garderobe turi būti 3 – 4 kartus daugiau nei juosmeninių. Dėl to, kad būtent petinis drabužis vizualiai sukuria naują komplektą, o juosmeninis dažniausiai lieka nepastebėtas. Pamatuokite kiekvieną komplektą ir įvertinkite penkiabalėje sistemoje. Petinių drabužių daugiasluoksniškumą pažymėkite kita spalva. Aksesuarus, kuriuos dėvėsite prie sukurtų komplektų, galite įrašyti prie įvertinimo. Kad sudarytas planas visada būtų prieš akis, pakabinkite jį matomoje vietoje, pavyzdžiui, ant vidinės spintos durelių pusės.
2 lentelė. Aprangos planas
Dabar jus turite galimybę sukurti gražią ir funkcionalią išvaizdą, kuri atspindės jūsų poreikius ir tikslus. Skirkite tam dalį savo laiko ir dalį biudžeto, tai tikrai gera investicija.
Galbūt Jus sudomins ši informacija apie tai, kaip sukurti drabužių kapsulę
Komentarų nėra