Kaip nustatyti spalvinį tipą
Kaip nustatyti spalvinį tipą:
Kuriant įvaizdį, kai siekiama spalvomis padaryti tam tikrą psichologinį poveikį aplinkai (pvz., parodyti savo kompetenciją, griežtumą, nuolankumą ar kt.), pamirštama pasirinktas spalvas priderinti prie savo kolorito. O veltui. To nepadariusi, jūs ne tik nepasieksite norimo efekto, bet galite save pasendinti. Manau, bet kuriai moteriai yra svarbu atrodyti jaunai. Pramoniniame amžiuje egzistavusi samprata „kuo tu vyresnis, tuo esi vertingesnis“, mūsų laikais, t. y. informaciniame amžiuje, pasikeitė kardinaliai. Šiais laikais daug labiau vertinama jaunatviška ir energinga išvaizda. Šiame straipsnyje padėsiu jums išsiaiškinti savo spalvinį tipą, kurio žinojimas palengvins drabužių spalvų parinkimą ir spalvų derinimą.
Žmonių odos, akių ir plaukų spalvos sukuria savotiškus spalvinius tipus – koloritus. Spalviniam tipui nustatyti spalvų ekspertai yra sukūrę keletą metodų. Bet savo praktikoje nustačiau, kad šie metodai yra bendri ir juos taikant ne visuomet pasiekiamas norimas rezultatas.
Analizuodama spalvinius tipus išskirčiau keturis pagrindinius, spalvinius tipus:
Šaltas – šviesus,
Šiltas – šviesus.
Sužinoti, kuriam tipui priklausote, galite pagal savo odos, akių ir plaukų spalvą. Žinant, kad esama šaltų ir šiltų spalvų ir kad šis skirstymas tinka ir individualioms kūno spalvoms, pirmiausiai reikia nustatyti, ar jūsų oda turi šiltą gelsvai rožinį, ar šaltą melsvai rausvą atspalvį. Toliau reikėtų išsiaiškinti, ar iš šiltų arba šaltų spalvų labiau tinka tamsūs ar šviesūs.
Nuspręsti pačiam nėra labai paprasta, tačiau yra lengvas testas, kurį gali atlikti ir nespecialistas ir kuris padės nustatyti, kokiam spalviniam tipui žmogus priklauso: šaltam ar šiltam.
Šiam testui, šias skiautes dienos šviesoje pakaitomis prisidėkite prie veido ir rankų.
Jūsų tipas šiltas, jeigu jūsų oda pridėjus melsvai rausvą skiautę atrodo pilkšva ir blyški, o lūpos nenatūraliai melsvos. O gelsvai rožinė spalva atšviežina jūsų odą, ji atrodo sveika ir įgauna auksinį atspalvį.
Jūsų tipas šaltas, jeigu pridėjus melsvai rausvą skiautę jūsų oda atrodo vaiski ir šviežia, o nuo gelsvai rožinės spalvos – pavargusi, išryškėja kapiliarai, tamsūs paakiai.
Nustačius, su kokiomis – šiltomis ar šaltomis – spalvomis geriausiai dera jūsų gymis, ženkite kitą žingsnį – nuspręskite, tamsios ar šviesios spalvos tinka labiau.
Šiltam tipui reikės dviejų – šviesiai rausvo ir tamsiai rausvo – šiltų atspalvių audinio skiaučių arba popieriaus lapų.
Šaltam tipui reikės dviejų – šviesiai mėlyno ir tamsiai mėlyno – šaltų atspalvių audinio skiaučių arba popieriaus lapų.
Jeigu manote, kad raudona ar mėlyna jums visai netinka, paimkite bet kokią spalvą tinkamo šilto ar šalto atspalvio.
Komentarų nėra