Itališko ir prancūziško stiliaus ypatybės
Anglija ir Prancūzija ilgus amžius buvo madą diktuojančios šalys, o Italija tokia tapo po Antrojo pasaulinio karo. 1950 m. Italijoje buvo stipriai išvystyta aprangos gamyba ir šiandien Milaną galima vadinti pirmąja mados sostine.
Būtent todėl naujų idėjų, kaip atrodyti madingoms ir pastebimoms, reikėtų semtis iš italų. Galima išskirti keletą itališko stiliaus požymių: daugiasluoksniškumas, daugybė įvairių aksesuarų. Italės labai mėgsta ilgaaulius batus, avėdamos juos tarsi stengiasi pailginti šaltąjį sezoną, todėl vaikšto su jais net kai karšta.
Pasak italių, kiekviena stilinga ir elegantiška moteris nuo 30 m. amžiaus turi turėti 3 rankines: „Furla“, „Prada“, „Louis Vuitton“.
Beje, tai ne prekių ženklų manija, o tiesiog noras sustiprinti statusą. Drabužius joms priimtina pirkti ir pigesnių prekių ženklų, o rankines, skareles, akinius nuo saulės, papuošalus jos visada įsigis tik iš aukščiausios klasės dizainerių parduotuvių. Aksesuarai gali būti nupirkti iš išparduotuvių, vintažinių butikų, per išpardavimus, tačiau visada žymaus prekės ženklo. Jos puikiai supranta, kad aksesuarai naudojami norint sustiprinti įvaizdį ir sudėlioti akcentus, todėl jie niekada negali būti prastos kokybės ir iš pigių medžiagų. Iš prancūzių naudinga perimti gebėjimą mėgautis mada. Ne sekti, o jausti ją ir perprasminti. Jos niekada nevilkėtų tiksliai tokių komplektų, kokius mato ant podiumų.
Kuriant prancūziško stiliaus komplektą reikėtų pasitelkti tik vieną madingą elementą, o foną sukurti naudojant savo bazinius drabužius.
Prancūzės pasižymi gebėjimu meistriškai derinti skirtingo stiliaus, brangius ir pigius drabužius.
Pavyzdžiui, galima įsigyti prabangią šilkinę suknelę ir sukuriant estetišką eklektišką komplektą suderinti su kašmyriniu kasdieninio stiliaus megztuku. Jos mano, kad nepatogūs drabužiai ir avalynė negali būti stilingi. Drabužiai, varžantys judesius, aukštakulniai, bent kiek gadinantys elegantišką eiseną, tikrai negalėtų būti prancūziško stiliaus dalis. Kai prancūzei sukanka 50 m., ji būtinai pasirenka kokį nors aprangos elementą iš jaunatviškos aprangos linijų. Pavyzdžiui, klasikinį siaurą sijoną, laivutes ir marškinėlius suderina su supermadingu švarkeliu išparduotuvės „Zara“.
Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė
Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato
Komentarų nėra