Bohemiškas stilius
Bohemiškas stilius išpopuliarėjo 2000 metais, kai modelis Kate Moss lakoniškus apdarus iškeitė į komfortiškus patogius ir natūralius drabužius. Ją, kaip grožio etaloną, ėmė kopijuoti gerbėjos. Stilius išplito Didžiojoje Britanijoje ir JAV.
Tačiau bohemiško stiliaus pavadinimas atsirado žymiai anksčiau, kai istoriniame regione Bohemijoje (dabartinėje Čekijoje), apsigyveno nepriklausoma čigonų tauta, stebinant savo nerūpestingu gyvenimu, šokiais, dainomis ir apranga. Jie vadinti bohemiečiais. Vėliau taip pat pradėti vadinti meno atstovai, kurie nepripažino socialinės aplinkos taisyklų ir sąlygų, vertino nepriklausomybę ir gyveno nerūpestingai. Jie perėmė ne tik čigonų gyvenimo būdą, bet ir jų aprangos manierą, bylojančią apie laisvę ir harmoniją su gamta.
Dabar bohemiškas stilius jungia čigoniško, etninio, vintažinio, safario, natūralaus stilių elementus. Laisvamanės madų gerbėjos kombinuoja nėrinius su kailiu, kaubojiškus batus derina prie suknelių ir gėlėtų tunikų, brangius aprangos elementus su pigiais ir net gerokai patrintus ir suglamžytus drabužius papildo prabangiais aksesuarais.
Glamūras, elegancija, lakoniškumas, maksimalus prigludimas – tai ne apie bohemišką stilių. Šiame dominuoja patogūs, natūralių spalvų drabužiai, neįpareigojantys, ir lengvai prižiūrimi. Batai ir rankinės –žemiškų spalvų, masyvūs ar/ir kaubojiški su kutais ar ornamentais. Svarbi bohemiško stiliaus dalis – papuošalai: pakabučiai, karoliai, segės, lankeliai, apyrankės, žiedai. Kuriant bohemišką įvaizdį beveik neįmanoma persistengti, todėl galima drąsiai komplektuoti įvairiausius papuošalus.
Autorė: asmeninė stilistė Natalija Stunžėnienė
Stilisto paslaugos siekiančioms rezultato
Komentarų nėra